Kavak’a Yatırım Yapmayan Yarın Pişman Olacak

0

amsun’un Kavak İlçesi’nde bulunan OSB’de tekstilden, cam sanayiye, dökümden makine sanayisine çeşitli sektörlerde binlerce insan çalışıyor. Tam doluluk sağlanan OSB’nin sanayileşme hızını kesmek istemeyen Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ikinci OSB çalışmasına da start verildiğini kaydetti.

Gurbette yaşayan Kavaklı insanlarına seslenen Başkan Sarıcaoğlu, “Doğup büyüdüğünüz ama çeşitli nedenlerle terk ettiğiniz topraklarınıza şimdi yatırımlarınızla dönerek, memleketinize olan vefa borcunuzu ödeyiniz” dedi.

Sarıcaoğlu, “İstihdam sorunu olmayan, göç vermeyen bir ilçe için çalıştık ve karşılığını 26 fabrika 750 istihdam ile aldık. Şimdi ikinci OSB için çalışıyoruz. Samsun’un sanayi bölgesi olma yolunda büyük bir mesafe almış olacağız” diye konuştu.

KAVAK ESKİ KAVAK DEĞİL
‘Daha çok yatırım. Daha fazla İstihdam’ anlayışı ile başta Kavaklı gurbetçi iş insanlarıolmak üzere diğer yatırımcıları da ilçeye beklediklerini söyleyen Belediye Başkanı Sarıcaoğlu, şöyşe konuştu; “Samsun’un en hızlı kalkınan ve sanayileşme yolunda istikrarlı biçimde gelişen ilçesiyiz. Yatırım yapmayan yarın çok pişman olacak. Yeter ki bize yatırım yapacaklarını, insanımıza iş sağlayacaklarını söylesinler tüm imkanlarımızla yanlarında olacağız. Yıllarca yatırımsızlığın, işsizliğin sıkıntısını çeken ilçe insanımız çözümü hep gurbetin yollarında aramış. 6 yılda bu kötü gidişi tersine çevirdik. Girişimcileri ilçemize davet ediyoruz. Tam doluluğa ulaşan OSB ile göç olayına büyük darbe vurduk. Artık aileler parçalanmıyor. Yıllar önce gidenler topraklarına dönme planları yapıyorlar. Kavak artık eski Kavak değil.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz