Kavak’a 3 Yıldızlı Hotel Yatırımı

0

Samsun’un Kavak İlçesi’nde girişimci Suat Soydemir tarafından yaklaşık 5 milyon liralık bir yatırım ile üç yıldız konseptinde Mahmutlu mevkiinde yaptırılan Doramer Hotel, kapılarını müşterilerine açtı.

İlçenin parlak geleceğinin kendilerini bölgeye çektiğini söyleyen Suat Soydemir, “Kavak gerek konumu ve gerekse doğal güzellikleri ile turizmde gelecek vaat eden bir ilçe. Bizde şirket olarak bunu görerek hiç çekinmeden büyük bir yatırım yaptık. Modern tesisimiz, sunacağımız hizmetimizle hep birlikte Kavak’ı turizm sektöründe hak ettiği yere taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

TURİZM VE SANAYİ YATIRIMI
Kavak’ın doğa ve gastronomi turizmi yapılabileceğini ayrıca yamaç paraşütünü öne çıkartma çalışmalarına başladıklarını belirten Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ise, “Turizmde yer almamız için birçok nedenimiz var. ‘Doğal güzelliklerimiz, eşsiz damak tatlarımızla biz de buradayız’ diyerek ortaya çıkmamız lazım. Atatürk’ün Milli Mücadele için Samsun’dan Anadolu’ya geçerken kullandığı ‘Kurtuluş Yolu’ ilçemizden geçiyor. Ayrıca Fatih Sultan Mehmet’in manevi hocası Akşemşettin’in babası şeyh Şerafettin Hamza’nın türbesinin de burada olması bizim için ayrı bir değer” diye konuştu.

Sanayileşme alanında yakaladıkları başarıyı turizmde sektöründe de gösterebileceklerini ifade eden Başkan Sarıcaoğlu, “Yıllar süren çalışmanın ardından Kavak, bugün Samsun’un ‘sanayi bölgesi’ olarak şekilleniyor. Aynı şey turizm sektöründe neden olmasın” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz