Kavak Yaşar Doğu Halkına Doğalgaz Müjdesi

0

Samsun’un Kavak İlçesi’nde konutlara gazı taşıyacak hat yapım çalışmalarının üçüncü etabına Mayıs ayında başlanacağı ve üç ay içinde tamamlanacağı kaydedildi.

Kavak projesini EPDK’ya 6 yıl içinde tümüyle bitirilmesi konusunda yükümlü olduklarını belirten SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan, “Konutlara gaz sunarken, küçük veya büyük mahalle ayrımı yapmamız söz konusu değil. Planlanan projeden de sapmamız mümkün değil” dedi.

YAŞARDOĞU MAHALLESİ DOĞALGAZA KAVUŞACAK
Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ilçenin en büyük mahallesi Yaşar Doğu’nun yüzde 90’ının doğalgazla buluşacağını kaydetti. Başkan Sarıcaoğlu, “İlçemizde doğalgaz kullanımı oranı sürekli artıyor. OSB’deki fabrikalarda doğalgaz kullanılmaya başlanılması, yeni yatırımcıların ilçemize gelmesi içinde bize fırsat sunuyor. Enerji giderlerinin düşmesi, yatırım maliyetlerini de aşağı çekeceği için yeni yatırımlar artacak, daha fazla gencimiz iş ve aş bulma imkânına kavuşmuş olacak” diye konuştu.

Kavak Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya AK Parti Kavak İlçe Başkanı Onur Bakır, MHP Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, belediye meclis üyeleri ve SAMGAZ Yatırım Müdürü Hakan Baltaoğlu katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz