Kavak TIR Parkı Açıldı

0

Samsun-Ankara şehirlerarası karayolunda trafik yoğunluğunun yaşandığı Kavak İlçesi’nde eksiklik olarak görülen TIR Parkı’nda çalışmalar tamamlandı.

300 TIR kapasiteli olarak hazırlanan alan uzun yol sürücülerine hizmet vermeye başladı. Her türlü güvenlik önleminin alındığı TIR Parkı, herhangi bir asayiş olayına karşı 24 saat boyunca kamera sistemi ile takip edilecek.

ŞEHİR İÇİNE GİRİŞİ YASAKLANDI
TIR Parkı’nın Kavak’ta beklenen önemli yatırımlardan birisi olduğunu kaydeden Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “TIR Parkı’nın hizmete açılışını 13 Nisan 2020 Pazartesi tarihinden itibaren gerçekleştirdik. Büyük tonajlı hiçbir araç artık şehir içine giremeyecek. Çok sayıdaki TIR’ın ilçe dışına çıkmasıyla şehir trafiği rahatlayacak. Olası kazalara karşı özellikle çocuklar ve halkın can ve mal güvenlikleri sağlanmış olacak. Büyük araçlar yüzünden yollar bozulmayacak” dedi.

EKONOMİYE KATKISI OLACAK
Samsun-Ankara karayolundan geçiş sağlandığını için TIR sürücülerinin de rahat edeceğini sözlerine ekleyen Başkan Sarıcaoğlu, şöyle konuştu; “Etrafı telle çevrilen alan, sürücü ve araçların güvenliği için 24 saat kamera ile izlenecek. Aynı anda 300 TIR’ın park etmesini sağlayacağı için transit yol üzerindeki ilçemize ekonomik yönden de katkı verecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz