Kavak Kaymakamı Şenay, ‘Şov Peşinde Değiliz’

0

Samsun’un Kavak İlçesi’nde Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi 2. Faz Destek Ödemeleri kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yapılan 1000 TL’lik ödemeler; İlçe PTT Müdürlüğü personelleri aracılığıyla ulaştırılıyor.

Kavak’ta 456 aileye daha destek ödemesi yapılacağını söyleyen Kaymakam İbrahim Engin Şenay, bu ödemelerle birlikte ilçede destek ödemesi yapılan aile sayısının 830’a yükseleceğini belirtti.

FOTOĞRAF PAYLAŞIMA TEPKİ
Kavak Kaymakamlığı’nca ödemelerin yapıldığı aileler; ‘yüzleri kapatılarak’ sosyal medyadan paylaşılırken, bazı vatandaşlar ‘fotoğraf paylaşılmasına’ tepki gösterdi. Kaymakam Şenay da, vatandaşların yaptığı yorumların altına kendi kişisel sosyal medya hesabından cevap vererek, “Fotoğraflardaki maksat showdan ziyade parayı teslim ettiğimizin kanıtıdır” dedi.

ÖNLEM AMAÇLI ÇALIŞMADIR
Vatandaşlardan gelen tepkilere duyarsız kalmayan ve eleştirileri için de teşekkür eden İbrahim Şenay, bir vatandaşın yaptığı yoruma şu şekilde cevap verdi; “Foto çekinmesini şöyle özetleyim. Tüm Türkiye’de bu paralar hak sahibinin hesabına yatırılıyor. Devletimizin aldığı karar doğrultusunda, yığılma olmasın diye banka ya da PTT önünde değil bizzat hak sahibinin evine gidip parasını teslim ediyoruz. Fotodaki maksat showdan ziyade parayı teslim ettiğimizin kanıtı. Yarın bir gün unutkanlık ya da başka menfi durumların önüne geçmek için aldığımız bir önlem aslında.

ELEŞTİRİNİZ BİZİ GELİŞTİRİYOR
Fotosunu çekiyoruz, yeri geliyor kameraya alıyoruz, imza alıyoruz ve teslim ediyoruz. Ben ilçemizde devletimizin temsilcisiyim ve devlet kurumlarının töhmet altında kalmaması için ne gerekiyorsa yaparım. Umarım anlatabilmişimdir. Ayrıca eleştiriler bizim gelişmemizi sağlıyor o yüzden de teşekkür ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz