Kavak Adeta Sessizliğe Büründü

0

Corona virüs salgını vakalarının ülkemizde artmasından sonra alınan tedbirlere Samsun’un Kavak İlçesi’nde yaşayan vatandaşlarca tam uyum sağlanması Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nu mutlu etti. Başkan Sarıcaoğlu, Kavaklı’ların gösterdiği duyarlılık ile tüm ülkeye örnek olduğunu söyledi.

Türkiye’de ilk vakanın görülmesi ile harekete geçerek ilçe merkezi ve mahalleleri dezenfekte, halkı hastalık hakkında bilgilendirme ve gıda işkolu ile semt pazarlarında denetimler ile koruyucu önlemleri hayata geçirdiklerini anlatan Sarıcaoğlu, “Halkımızın yöneticilerine olan güveni, alınan kararlara uyumu virüsle mücadele çalışmamıza büyük destek oldu. En küçüğünden en büyüğüne tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe halkının verilen mücadelede adeta tek yürek olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Sarıcaoğlu, şöyle konuştu: “Bugün Kavaklı, bu salgın hastalığın yayılmasının önlenmesi konusunda verdiği mücadele ve duyarlılık ile adeta tüm ülkeye örnek bir şehir olmuştur. Halkımız sokağa çıkmama ve alınan tedbirlere uymaları konusunda Belediyemizce yapılan anonslar ve zabıtamızca sokak sokak gezilerek yapılan uyarılara riayet gösterirken Kavak Halk Eğitim Merkezi ve Novak Tekstil Fabrikamızın da hiçbir karşılık beklemeden koronavirüs ile mücadelede görev yapan tüm sağlık ve saha çalışanları için maske üretimine geçmeleri tüm takdirlerin üzerindedir. Belki de birçok insanımızın hayatını kurtaran İlçemdeki bu güzel dayanışmanın tüm ülkemize örnek teşkil etmesini dilerken ilçe halkıma da teşekkürlerimi ve en derin saygılarımı iletiyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz