Kastamonu Entegre’den Samsun’a Dev Yatırım

0

Kastamonu Entegre, bölge ekonomisine ve lojistik faaliyetlere büyük katkı sağlayan Samsun Yonga Levha Tesisi’ne yönelik 450 milyon TL’lik yeni bir yatırım kararı verdi. Bu yatırımla birlikte mevcut katlı yonga levha tesisinin tamamı kontinü tesise dönüşecek. Bu sene başlayan yatırım çalışmalarının 2021 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.

Yeni yatırımla Samsun Yonga Levha Tesisi’nin yıllık üretim kapasitesinin 2,5 kat artacağını ve şirketin toplam üretim kapasitesinin 6 milyon metreküpe ulaşacağını belirten Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, “Şirketimiz, ana ürün grupları olan MDF, yonga levha, laminat parke ve kapı paneli ürünlerinin her birinde dünyanın en büyük dört üreticisi arasında yer alıyor. 6 ülkedeki üretim tesislerimizle dünyanın 100 farklı ülkesine ihracat yapıyoruz” dedi.

100 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK
Samsun’daki mevcut tesise ilave 100 kişiye daha iş imkanı sağlanarak, tesis genelinde toplam 300 kişi istihdam edilmiş olacak. Yıllık 200 bin metreküp üretim yapan Samsun Yonga Levha Tesisi, yatırımın tamamlanmasının ardından kapasitesini 500 bin metreküp seviyesine çıkartacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz