Kasapoğlu Tedavi Sürecini Anlattı

0

Yakalandığı yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenen Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, hastalık süresince yaşadıklarını anlattı.

Kovid-19 sürecini aktaran Kasapoğlu, önceleri kendini iyi hissettiğini dile getirerek, “Hastalığı geçirdiğimi düşünüyordum. Bazı semptomlar geçtiği için, beslenmeme dikkat ettiğimden ve bünyeme güvendiğimden tomografiye gitmedim ama yedinci gün akşamı bir rahatsızlık hissettim. Ambulans çağırdık fakat evden ambulansa dahi gidemedim. Bir şekilde beni sedye ile ambulansa götürüp acil servise yetiştirdiler. ‘Nefes alamıyorum.’ diye çığlık atıyordum. Oksijen tüpüne bağladıklarında rahat nefes almaya başladım” diye konuştu.

EŞİM ÇÖKÜNTÜ İÇİNDEN ÇIKARDI
Hareket etmekte çok zorlandığını dile getiren Kasapoğlu, “Hareket etmemek için yemek yemekten dahi çekiniyordum. Parmağımı kaldırsam, on ton yük taşımışım gibi ağır geliyordu. Yemek istemiyorsun, içmek istemiyorsun, lavaboya çıkamıyorsun. Bir dostun, arkadaşın ismini duyduğumda ağlamaya başlıyordum. Eşim beni çok iyi analiz ettiği için en ufak bir şey olduğunda beni o duygusal çöküntü içinden çıkarttı” dedi.

‘AYAKTA ATLATIRIM DİYORDUM’
Kasapoğlu, koronavirüsün kesinlikle basite almaması gerektiğinin altını çizerek, “Ben, ‘Bana gelse ayakta atlatırım.’ diyordum ama en zor anını gördüm. Lütfen herkes dikkate alsın. Temizlik, mesafe, maske şiddetle önemli. Herkes tedbirlere uysun ve kimse, kimseye bulaştırma vebaline girmesin. Ben bir başkasına sebep olurum diye korkuyorum. Rabbim koronavirüs illetiyle sınayıp ağır bir imtihana tabi tutmasın” şeklinde konuştu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz