Kahvecilerin İsyanını Neden Duymuyorsunuz?

0

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “Kahvehane diye bir kültür, kahveci diye bir esnaf kalmadı. Bu sektördeki esnafımız artık iflas etmiştir. Aylardır bu çığlığa kulak tıkayanların haberi olsun” dedi.

Başkan Türkel, pandemi sürecinde kahvehanelerin iflas durumuna geldiğine dikkati çekti. Samsun’da bin adet kahveci esnafı olduğunu, pandemi tedbirleri kapsamında tüm umuma açık işletmeler gibi kahvehanelerinde kapatıldığını vurgulayan Türkel, “Normalleşme sürecinde tüm işletmeler gibi kahvehaneler de açılmış lakin kahvehane kültürünün olmazsa olmazı olan oyun için yasaklar hala devam etmekte olduğundan esnafımızın müşterilerinin bir çoğu bu işletmelere gelememektedir” dedi.

SORUNLARA KULAK TIKANDI
“İşletmeler bir kısım masraflarını karşılayamadığından dolayı kapalıdır, açık olanlarda bomboş durumdadır” diyen CHP’li Başkan Türkel, “Kahvehane esnafı aylardır İçişleri Bakanlığı ve AK Parti Samsun Milletvekillerinden bir çare, medet ummaktadır. Yapmış olduğumuz görüşmelerden edindiğimiz bilgiye göre gerek İçişleri Bakanlığı gerekse iktidar milletvekillerinin bu çığlığa kulak tıkadıkları net olarak görünmektedir” dedi.

İnternet salonlarının açık ve sosyal mesafeye göre yeniden dizayn edildiğini vurgulayan Türkel, şöyle konuştu; “Alışveriş merkezleri açık ve sosyal mesafeye göre tedbirler alındı. Toplu taşımada balık istifi yolcu taşınmaya devam ediliyor. Kahveci esnafının günahı nedir? Kahveciler Odası’nın isyanını neden duymuyorsunuz? Bir an önce geç kalınmış gerekli tedbirler alınmaz ise hayırlı olsun kahvehaneci diye bir esnaf kalmayacak. Sorunları neden görmüyorsunuz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz