Kahraman Sağlıkçıların İsimleri Atakum Kent Ormanı’nda Ölümsüzleşti

0

Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi, pandemi döneminde yaşamlarını yitiren sağlık çalışanlarının isimlerini Atakum Kent Ormanı’ndaki meşe ağaçlarına verdi.

Doktor, hemşire, diş hekimi, eczacı, sağlık teknisyeni, hastabakıcıların yanı sıra hastanelerin farklı birimlerinde görev yaparken can veren kahraman sağlıkçıların isimleri Atakum’da ölümsüzleşti.

Atakum Kent Ormanı’nda çok sayıda yurttaşın katılımıyla, sosyal mesafe kuralları uygulanarak gerçekleştirilen törende, 42 sağlık emekçisinin isimlerine özel hazırlanan levhalar törenle meşe ağaçlarına asıldı.

BAŞARININ KAYNAĞI EMEKÇİLERİN ÖZVERİSİ
Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Çocuklarını görmediler, aylarca aralıksız hizmet verdiler. Onların mücadelesinin üzerine konmaya kimsenin hakkı yok. Sağlık çalışanlarının hakkını teslim ediyorum. Ancak bir belediye başkanı olarak burada ikinci sıraya da belediyenin temizlik işçilerinin konulmasını istiyorum. Biz bu zor şartlarda evlerdeyken onlar sağlıklarını riske atarak bizim yaşam alanlarımızı temizleyerek, dezenfekte ederek kentimizi yaşanabilir kılmak için uğraştılar” diye konuştu.

Deveci, “42 kahramanı şehit verdiler. Her bir ağaca onların adını verdik. Atakumlu hemşehrilerimden de bir isteğim var. Kent Ormanımızı 42 şehidimizin anısına temiz tutun. Onlar sizi izliyor olacaklar. Bu ormana girer ve çıkarken onlar için bir Fatiha okuyun” ifadelerini kullandı.

Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, “Tüm sağlık çalışanları üç aydır büyük özveri içerisinde mücadele ediyorlar. İsimleri ağaçlara verilen hocalarımız, çalışma arkadaşlarımızın canlarını ortaya koyarak verdikleri mücadele ile bu noktaya gelebildik” diye konuştu. ADD Şube Başkanı Işık Özkefeli de, “Bir acil hekimi olarak konuşuyorum. Salgın sürecinde elde edilen başarı, sağlık çalışanlarının ekip olarak başarısıdır. Son yıllarda sağlık sektöründeki dönüşüm, özellikle Samsun’da bize şiddet olarak döndü, şehitler verdik” dedi.

42 KAHRAMANIN İSİMLERİ ÖLÜMSÜZLEŞTİ
Atakum Kent Ormanı’ndaki meşe ağaçlarına isimleri verilen 42 sağlık kahramanı: “Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu, Dr. Muharrem İdiz, Prof. Dr. Feriha Öz, Prof. Dr. Fevzi Aksoy, Dr. Mehmet Ulusoy, Dr. Ali İhsan Bulut, Dr. Tahir Babayeli, Dr. Mohammad Şamaa, Op. Dr. Ahmet Cevdet Çitoğlu, Dr. Yavuz Kalaycı, Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu, Op. Dr. Cemal Özkan, Dr. Nuri İdiz, Dr. Erdinç Şahin, Prof. Dr. Murat Dilmener, Dr. Galip Berkan Dingiloğlu, Dr. Yıldırım Can, Dr. Uğur Ertuğrul, Dr. Cevat Yıldırım, Dr. Salih Cenap Çevli, Dr. Sinan Kakı, Hemşireler Dilet Tahtalı, Tuğba Kuşdemir ve Dilek Akçabelen, Eczacılar İsmail Durmuş, Süreyya Zıpkınkurt, Taştan Kardaşlar, İhsan Giray, Merih Yalçınöz, Dt. Seyfi Gür, Dt. Mustafa Oral, Sağlık Memuru Hayri Dobur, Diş Teknisyeni Halil Sarıkaya, Acil Tıp Teknisyeni Kerim Koca, hastabakıcılar Şeref Miğdesiz, Seyfettin Karakaya, İbrahim Arslan, Hasan Ecevit, Güvenlik görevlileri Gülbek Erkılıç, Murat Çidam, Bilgi İşlem çalışanı Turgut Er, Sağlık Müdürlüğü çalışanı Cuma Kurt, hastane santral görevlisi Nurhan Uzun.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz