Kadın cinayetlerine ‘artık yeter!’ demeliyiz

0

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, ikamet ettiği Atakum’daki evinden son defa 17 Aralık’ta ayrılan, 42 gün sonra da ormanlık alanda cesedi bulunan ve tüm Türkiye’yi sarsan Arzu Aygün cinayetine tepki gösterdi.

Genç kadına Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır dileyen Başkan Deveci, “Kadın, erkek birlikte ‘Artık yeter’ dememiz lazım. Birlikte ‘Kadına şiddete hayır’ diyemeyeceksek, bu şiddeti durduramayacaksak demokratik bir aile oluşturamayız, sevgi dolu bir yuva kuramayız, içinde kültürü olan bir kent oluşturamayız, demokratik hukuk devletini ve komşuluk hukukunu kuramayız” dedi.

HER GÜN 3-4 CİNAYET VAR
Türkiye’de her gün ortalama 3 kadının eşi, eski eşi veya bir yakını tarafından katledildiğini belirten Cemil Deveci, “Ciddi bir toplumsal duyarlılık var, kadınlar ayakta ama bunu engelleyemiyoruz. Bizim kültürümüzde ve geleneklerimizde bu var. Ama günde 3-4 kadın cinayeti ne demek? Bunu artık durdurmalıyız” diye konuştu. Başkan Deveci, şu şekilde konuştu; “Atakum Belediyesi’nin Kadın Dayanışma Merkezi oluşturma çalışması var. O çalışmalarımızı pandemi geciktirdi biraz. Uzmanlarımızla birlikte hem de buna benzer olaylarla karşılaşmış kadınlarımıza kol kanat gereceğiz, sahipleneceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz