İYİ Partili Yaşar: Şoför ve Nakliyeci Esnafı Mağdur

0

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, virüs salgı sonrası ekonominin çarklarının dönmesi ve esnafların ayakta kalması için sistemli bir çalışma yapılması ve tüm sektörlerin sıkıntıları nispetinde desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de olağanüstü bir dönemin yaşandığını hatırlatan Yaşar, Meclis’te yaptığı konuşmada otomobil sektörünün ve şoför esnafının sıkıntılarını dile getirdi.

ACİL ADIM ATILMALI
“Bu süreçte buradan birçok sektörün sorunlarını ve yapılması gerekenleri ifade ettik” diyen Vekil Yaşar, “Bu zorlu dönemde alınan tedbirler, bu virüsten kurtulabilmek için çok büyük önem taşımaktadır. Hükümetin şoför esnafımızın sorunlarını da görmezden gelmesini istemiyoruz. Kontak kapatmak zorunda kalan kamyoncular, yolcu taşıma sayısı yarı yarıya düşürülen taksiciler, halk otobüsleri, şehirlerarası otobüsçüler, dolmuşçular, okul servisleri gibi taşımacı esnafımızın da sıkıntıları ve hükümetten beklentileri var. Toplu taşıma alanındaki tüm esnafımız büyük bir mağduriyet yaşamaktadır. Bakın bu esnafımızın sayısı infaz yasasıyla dışarı çıkarmaya çalıştığınız 90 bin kişiden en az 10 kat fazla ve ekonominin ciddi bir dişlisine sahip” diye konuştu.

BANKALAR NEREDE?
Bankalarında yardımcı olmadığını öne süren İYİ Partili Milletvekili Bedri Yaşar şöyle devam etti, “İnsanları bankalara yönlendirip, “Gidin Ziraat Bankasına, Halk Bankasına, Vakıflar Bankasına kendinize uygun kredi alın” diyorsunuz. İnsanları krediye yönlendirip rahatlatma gayretindesiniz; ama 3 bankanın dışında Türkiye’de toplam 50’ye yakın banka var. Bunların 47 tanesi nerede? Hükümetimiz neden diğer bankalara “Bu sıkıntılı günlerde gelin bunlara destek olun.” demiyor? Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu nerede? Bu bankalar nerede? Bugün esnafın, çiftçinin, şoförün yanında olmayıp da ne zaman olacaklar? Bununla ilgili bir tedbir almayı düşünüyor musunuz? Bunlara bir yaptırım yapmayı düşünüyor musunuz?”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz