İYİ Partili Yaşar: Salgın Süreci İyi Yönetilemiyor

0

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, partisinin ilk günden itibaren salgının önlenemez aşamaya gelmemesi için ‘sokağa çıkma yasağı’ ilan edilmesini talep etmesine rağmen ‘evde kal’ mantığıyla yürütülen sürecin iyi yönetilemediğini vurguladı.

Yaşar, “Bu süreçte birçok kesim mağdur olmuş, mağduriyetlerin giderilmesinde tam anlamıyla başarılı bir sistem kurulamamıştır. Ancak kısmen de olsa esnafa, dar gelirliye, işverene destek verilirken çiftçi yok sayılmıştır” dedi.

ÇİFTÇİYE DESTEK VERİN
“Yıllardır tüketen değil üreten bir toplum olmamız için çiftçimize sahip çıkmalıyız demekten dilimizde tüy bitti” diyen Vekil Bedri Yaşar, şöyle konuştu; “Bakın her gün sayılan desteklerin içinde çiftçimize yine umut çıkmadı. Üretimin olmadığı yerde esnaf ne satacak, vatandaş ne yiyecek. Çiftçi zaten dar boğazdaydı, şimdi sahipsiz bırakarak iyice beli büküldü. 500 bin TL’nin altında daire alacak kişiye destek var, milyonlarca sığınmacı için destek var; ama üretene, çiftçimize destek yok. Yapılması gereken; çiftçimizin her türlü kredi borcu ertelenmeli, yapılandırılmalı ve üretebilmesi için faizsiz kredi desteği verilmelidir. Elektrik başta olmak üzere mazot, gübre, yem gibi temel giderleri başta olmak üzere girdi fiyatları indirilmelidir. Çiftçilerimizin vadesi gelen tüm ödemeleri faizsiz bir şekilde çiftçiye uygun bir tarihe ertelenmelidir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz