İYİ Partili Yaşar: Çiftçiye Destek Şart

0

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, eğer gerekli tedbirler alınmaz, çiftçiye yeterli destek verilmez ise ilerleyen günlerde gıda sorunuyla karşı karşıya kalınabileceğini belirtti.

“Çiftçilerimizin girdileri bir an önce desteklenmeli” diyen Yaşar, mecliste yaptığı konuşmada virüs salgını sebebiyle zor günlerden geçildiğini hatırlatarak, “Birçok sektörde sıkıntı var. Peyderpey aşılmaya çalışan sorunların çözümünde yeterli adımlar atılamıyor. Tarıma gereken önem ve destek bir an önce verilmezse ciddi sorunlarla karşılaşabiliriz” diye konuştu.

HARCAMALARIMIZIN ÖNEMLİ BİR KISMI GIDA
Çiftçinin ekim zamanı geldiğinin altını çizen İYİ Parti Milletvekili Yaşar, şöyle konuştu; “Çiftçimize bugüne kadar sağlanan destekler tabi ki önemlidir. Ancak ekim zamanı başladı ve bu konuda daha ileri adımlar atılmalı. Çiftçilerimizin girdileri de mutlaka desteklenmeli. Savunma sanayimiz ne kadar stratejikse, sağlıktaki o gördüğünüz solunum cihazı ne kadar stratejikse, o maskeler ne kadar stratejikse, gıda da en az onlar kadar stratejik. Bugün harcamalarımızın önemli bir kısmının gıda olduğunu söylememe gerek yok. Elimizdeki stoklar bizi götürüyor olabilir; ancak biz tarımda çok ciddi ithalatla karşı karşıyayız. Çiftçinin girdilerini de desteklemeliyiz; mazot fiyatını, gübre fiyatını özellikle ham maddeye katkı sağlayalım ki gıda güvenliği açısından ülkenin önümüzdeki günlerde çok ciddi problemleri olmasın.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz