İYİ Partili Vekil Yaşar, Bakan Kasapoğlu’na Önerge Verdi

0

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun ‘Okulların kapalı olduğu sürede kaldıkları yurttan izin alan öğrencilerimiz özel izinli sayılacak ve bu süreçte yurt ücreti alınmayacak’ beyanatına atıfta bulunarak, özel yurtlarda kalan öğrencilerin kapsam dışı bırakılmasına tepki gösterdi.

HHALK GÜNDEME GETİRDİ
Gazetemizin geçtiğimiz hafta gündeme getirdiği ‘özel yurt sahipleri, öğrencilerden Mart-Haziran arası döneme ait konaklama ücretlerini istiyor’ haberi üzerine İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Bakanı Kasapoğlu’na cevaplandırılması için önerge verdi.

DEVLET YURTLARINDA YER BULAMADILAR
“Devlet yurdundan kalan çocuklarımızla, özel yurtta kalan çocuklarımız arasında bir fark yoktur. Özel yurtta kalan çocuklarımızın birçoğu devlet yurtlarında yer bulmadığı için ordalar” diyen Yaşar, “Çocuklarını okutabilmek için dişini tırnağına takan anne-babalara bu süreçte zaten mağdurken bir de bu sıkıntıyı yüklemeyelim. Çocuklarını özel yurtlara yerleştirirken senet imzalayan veya kredi kartına taksit yapan aileler ücretleri ödeyemez duruma gelmiştir. Devlet yurdunda kalan çocuklarımıza sağlanan hak, özel yurtta kalan çocuklarımıza da bir an önce sağlanmalı ve aileler rahatlatılmalıdır” şeklinde konuştu.

BAKAN’A ÖNERGE VERDİ
İYİ Parti olarak, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması hususunda bir önerge verdiklerini de hatırlatan Milletvekili Yaşar, “İnsanlar şu an evlerine ekmek götürebilmenin telaşında iken çocuklarının kalmadığı ve zorunlu olarak terk etmek durumunda kaldığı yurt ücretini ödemek zorunda bırakılmamalıdır.

2 Nisan tarihli HHALK Gazetesi
Coronavirüs salgını nedeniyle üniversiteli öğrenciler evinden uzaktan eğitime devam ederken, özel yurt sahipleri öğrencilerden kalmadıkları odaların ‘ücretini’ istiyor. Öğrenciler, “Bizim KYK’lı öğrencilerden ne farkımız var” diyerek, Bakan Kasapoğlu’na seslenmişti.

5 Nisan tarihli HHALK Gazetesi
KYK yurtlarında kalan öğrencilere ücretleri iade edilirken, özel yurtta kalan öğrencilerden ‘icraya veririz’ tehdidiyle para isteniyordu. Gazetemizin manşetine taşıdığı ‘özel yurt krizi’ ulusal medyanın da gündemi olurken, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Bakan Kasapoğlu’na önerge verdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz