İYİ Partili Paçacı: Vatandaş Bunaldı, Sandık İstiyor

0

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Samsun gezisinden bir izlenimini paylaştı. Paçacı, “İnsanlar mal varlıklarını kaybetmeye başladı. Vatandaş iktidara güvenmiyor, sandık istiyor” dedi

İYİ Parti Genel Merkezi’nce Samsun’da ve ilçelerinde enaf ve vatandaş buluşmaları yapmak üzere kente gelen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ve beraberindeki heyet, HHALK Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aziz Yener Cabbar’ı ziyaret etti.

Samsun kent merkezi ve ilçelerinde heyetler halinde ziyaretlerde bulunduklarını kaydeden Cihan Paçacı, “Genel Başkanımız Meral Akşener’in ülke genelinde başlattığı çarşı-pazar ziyaretlerinin bir adımı olan bizim ziyaretlerimizde de vatandaşın, esnafın sorunlarını dinliyor, rapor haline getiriyoruz. Maalesef Samsun’da durum her yerde olduğu gibi ‘hiç iç açıcı’ değil” dedi. Paçacı’nın, “Vatandaşın gündeminde seçim var” sözleri dikkat çekti.

HAYAT ÇOK ÇOK PAHALI
Dar boğazda olan vatandaşın ve esnafın İYİ Parti’li heyetlere adeta ‘problemler dosyası’ sunduklarını belirten Genel Başkan Yardımcısı Paçacı, “Pandemi öncesinde başlayan, bugünde ‘iyice acılaşan’ ülkedeki ekonomik kriz, vatandaşın cebine dokunmaya başladı. İnsanlar mal varlıklarını kaybetmeye başladı. Hayat çok çok pahalı. İnsanlar alışveriş yaparken, çoğu rafa yaklaşamıyor bile. Esnaf kan ağlıyor, perişan. Bu artık AK Parti’nin bittiğinin göstergesidir. Vatandaş iktidara güvenmiyor, inanmıyor” diye konuştu.

AK PARTİ BİTTİ
AK Parti kadrolarının hızlı bir şekilde eridiğini ve insanların parti içinden uzaklaştığını belirten Cihan Paçacı, “Şu anda göstermelik duruyorlar. İlk seçimde onların tercihi bile AK Parti olmayacak. AK Parti misyonunu tamamladı ve yok olup gitmeye gün sayıyor. Vaatler, projeler vatandaşta ilgi görmüyor. İnandırıcılık kalmadı çünkü vatandaş artık geçim, karnını doyurma derdinde. Bugün AK Partili kadrolarda bu gezileri yapsa, görecekler ama onlar gerçekleri görmekten korkuyorlar. Biz sahadayız, onlar ofislerinde oturmaya devam etsinler. İlk seçimde sandığa gömülecekler ve tarihe karışacaklar” ifadelerini kullandı.

MİLLET İTTİFAKI’NIN DEĞERLERİ ÖRTÜŞÜYOR
Millet İttifakı’nın en önemli değerinin ‘Cumhuriyet ilkelerini korumak ve yaşatmak” olduğunu sözlerine ekleyen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, “Bizim tam da CHP ile birlikte hareket etmemizin ortak noktası bu. Değerlerimiz, ilkelerimiz örtüşüyor. Bunun için ortak paydada buluşabiliyor, söylemlerimiz bir oluyor. Millet İttifakı, bu ülkenin geleceğidir” dedi.

VATANDAŞ ‘SEÇİM’ DİYOR BİZ HAZIRIZ
Cihan Paçacı, sözlerini şöyle tamamladı; “Bizler ilk seçimin 2021-Kasım, çok çok direnseler bile 2022’nin Haziran’ın da olur diyoruz. Daha fazla iktidar dayanamaz. Gücü dermanı kalmadı. İYİ Parti, Genel Merkez’den ilçe teşkilatları, il ve mahalle başkanları ve üyelerine kadar tüm kadrolarımızla seçime bu pazar olacakmış gibi hazırız.”

İYİ Parti heyetinin ziyaretinde İl Başkanı Hasan Aksoy, İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar, il ve ilçe yönetimi üyeleri hazır bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz