İYİ Partili Heyet Santrale Davet Edildi, Onlar Fotoğraf Çekinip Gitti

0

Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali’ni yerinde inceleyecekleri yönünde duyuru yapıp tesisin önüne gelen İYİ Parti Genel Merkez heyeti, inceleme yapmak yerine toplu fotoğraf çektirip geri döndü.

Sosyal medyada, İYİ Parti Doğa ve Çevre Politikaları Başkanı Arzu Önşen ile Genel İdare Kurulu Üyesi Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan’ın, Eğerceli Mahallesi’nde bulunan biyokütle enerji santralini yerinde inceleyecekleri duyurulmuştu.

Bunun üzerine Oltan ve Köleoğlu Enerji’ye ait santralin yetkilileri, bölgede bulunan jandarma ekiplerine pandemi nedeniyle inceleme yapmak isteyenleri 3’erli gruplar halinde tesise alabileceklerini bildirdi.

İYİ Parti Genel Merkez heyetini biyokütle enerji santralini yerinde incelemek üzere heyet oluşturup, santralin önüne kadar gitti ancak içeriye girmedi. Santral önünde konuşmalar yapan heyet, daha sonra toplu hatıra fotoğrafı çektirip geri döndü. İYİ Parti heyetinin santralde yapacağı yerinde incelemeyi bekleyen Samsunlular ise, daveti geri çeviren heyete karşı şaşkına döndü.

İnceleme beklerken, hatıra fotoğrafı ile sınırlı kalan ziyaret, santral yetkililerini de şaşkına çevirdi. Enerji üretimine hazır hale getirilen santralde İYİ Partili yetkililerin inceleme yapmasını çok istediklerini, ancak bunun gerçekleşmediğini belirten santral yetkilileri, “Bu durumla bizden kaynaklanan bir şey değil. Biz İYİ Parti yetkilerine pandemi tedbirleri kapsamında 3’erli gruplarla içeri alalım diye haber gönderdik. İncelemelerini ve yapılan kara propagandanın ne kadar haksız olduğunu anlatmak isterdik. Ama gelmediler ve fotoğraf çektirip gittiler. Biz de anlamadık niye geldiler” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz