İYİ Partili Demirtaş, MHP Mi Geçiyor?

0

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP’den aday olmak isteyen ancak partisinin Cumhur İttifakı adayını desteklemesi üzerine partisinden istifa ederek İYİ Parti ve CHP’nin desteklediği Millet İttifakı’ndan seçime giren Necattin Demirtaş, seçimi kazanarak İlkadım Belediye Başkanı seçilmişti. Başkan Demirtaş’a 25 Ocak 2019’da düzenlenen törenle İYİ Parti rozeti takılmıştı.

Başkan Demirtaş’ın Millet İttifakı içinde rahatsız olduğu kulislerde konuşulmaya başlandı. Siyasi kulislere düşen bomba bir iddia ise duyanları şaşırttı. İddiaya göre; İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, geçtiğimiz hafta MHP Genel Merkezi’ne giderek, Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüştü. Bahçeli’nin makamında gerçekleşen görüşmenin 1 saat 20 dakika sürdüğü konuşuluyor. Bu görüşmede Başkan Demirtaş’a MHP’nin kapıları ardına kadar açıldığı öne sürüldü.

PARTİ ROZETİNİ BAHÇELİ’NİN TAKACAĞI KONUŞULUYOR
Başkan Demirtaş’ın önümüzdeki yıl yani 2021 yılında MHP’ye katılacağı öne sürüldü. Başkan Demirtaş’a MHP rozeti bizzat MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından ya parti genel merkezinde yada grup toplantısında takılacağı konuşuluyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “Partimizin 13. Olağan Büyük Kurultayı’nın 14 Mart 2021 tarihinde yapılması da görüşülmüş ve karara bağlanmıştır” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz