İYİ Partili Bedri Yaşar: Hasat Döneminde Elektriği Kesilen Çiftçi Ne Yapacak?

0

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bedri Yaşar, ülkenin dört bir yanından ve Samsun’dan gelen hasat döneminde elektriği kesilen çiftçinin sesini meclis gündemine taşıdı.

Samsun’un Terme İlçesi’nde ve ülkenin birçok bölgesinde çiftçinin hasat döneminde kesilen elektriğini anlamlandırmakta zorlandığını kaydeden Bedri Yaşar, “Çiftçimizin en büyük gideri olan elektrik faturalarının ödeme takvimindeki sıkıntıyı defalarca söyledik. Çiftçinin fatura ödemelerinde bir an önce gerekli düzenlemenin yapılmasını, fatura ödemelerinin hasat dönemine uyarlanmasını defalarca dile getirdik. Ama defalarca meclis gündemine taşıdığımız konuya nedense kulak tıkanıyor. Sorunun düzeltilmesi için daha kaç kere meclis gündemine taşımamız lazım” dedi.

Her hasat döneminde aynı sıkıntıların yaşandığını hatırlatan İYİ Partili Yaşar, “Ülkenin birçok bölgesinde olduğu gibi Terme’de de tam da hasat döneminde gelen yüklü elektrik faturasını ödeyemeyen çiftçimizin elektriği kesildi. Bu ödemelerin hasat döneminde yapılmasına ilişkin düzenlemeyi yapmak çok mu zor. Neden yıllardır yaşanan sorunların çözümü çok basitken çözümüne ısrarla yaklaşılmıyor. Bunu anlamlandırmak mümkün değil” ifadelerini kullandı.

ŞİRKET İNSAF YOK MU?
“Hadi burada sorunun henüz resmi bir çözümü halen hazırlanmadı, firmada da mı insaf yok” diyen Yaşar, “Zaten çok uzun bir süredir ekonomik kriz, ardından virüs salgını derken afetlerle mücadele eden çiftçimizi bu kadar dara sokmak, bu kara günlerde yalnız bırakmak niye!” diye sordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz