İYİ Partili Başkan Aksoy’dan Başkan Deveci’ye Tam Destek

0

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci kendisine ait hukuk bürosundan belediyeye icra gönderildiği iddialarına İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy’dan; Başkan Deveci’ye destek mesajı ile kınama geldi.

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin kendisine ait hukuk bürosundan icra gönderildiği iddialarıyla ilgili Başkan Deveci’ye destek mesajı yayınladı ve sert ifadelerde bulundu.

Başkan Aksoy açıklamasında, “Dün gece Ak troller ve yandaş medyası iş başındaydı! Millet İttifakı Atakum Belediye Başkanımız Sayın Cemil Deveci’ye karşı ahlaksızca bir linç kampanyası başlatmışlardır. Sayın Cemil Deveci söz konusu iddialarla ilgili on, on beş gün öncesinden gerekli soruşturmayı açtırmıştır. İddiaların detaylı olarak incelendiğini beyan etmiştir. Sonuçlar en kısa sürede şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır, gereken ne ise yapılacaktır. İYİ Parti olarak sürecin takipçisiyiz. Ahlaksızca, hadsizce ne kadar çamur atmaya, algı oluşturmaya kalkarsanız kalkın, nafile. Millet gerçek yüzünüzü gördü. Sandık gelecek, gideceksiniz! Atakum Belediye Başkanımız Sayın Cemil Deveci’ye karşı yapılan bu ithamları ve linç girişimlerini şiddetle kınıyorum.” dedi.

NE OLMUŞTU?
Sosyal medyada ve bazı haber sitelerinden yer alan iddialara göre, bir şirketin Atakum Belediyesi’ne Ağustos ayında 965,125 TL’lik sarf malzeme sattı. Şirket, alacağının üçte birini tahsil etmesine rağmen Eylül ayında (hemen bir ay sonra) kalan tutar için icra takibi başlattı. İcra takip sürecinde ise çarpıcı bir duruma dikkat çekildi. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye ait hukuk bürosunda çalışan iki avukattan birinin icra takibini başlattığı diğerinin de belediyenin savunma avukatı olduğu görülmüştü.

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdülkadir Köstek de, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin sahibi olduğu Deveci Hukuk Bürosu’nun Atakum Belediyesi aleyhine icra takibi başlattığı ve belediyenin girift ilişkisinin olduğunu öne sürmüştü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz