İYİ Partili Aksoy: Daha Neyi Bekliyorsunuz?

0

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ölüm yıldönümü 10 Kasım’da sosyal medya hesabından ağır hakaretler eden ve MHP’yi dinsizlikle suçlayan paylaşımlara imza atan AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar’a istifa çağrıları sürüyor.

Yargılandığı mahkemece 10 ay hapis cezası alan Uzunlar’ın, Büyükşehir Belediyesi’nde SAMULAŞ yönetim kurulu üyeliği, İl Encümen Üyeliği ve OSB Müteşebbis Heyeti’ndeki görevlerinin devam ettiğini hatırlatan İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu’ya gereğinin yapılması çağrısında bulundu.

ÖDÜL GİBİ GÖREVLER BİZLERİ ÜZDÜ
Başkan Aksoy, “Bütün dünyada son yüz yılın en büyük lideri olarak saygı duyulan, bugün varlığını borçlu olduğumuz Cumhuriyet ve onun değerlerini büyük zaferler kazanarak bizlere emanet eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsına, onu savunan siyasi partilere ve bu ülkede kardeşçe yaşamak için duruşunu tavrını ebediyete intikal etmiş büyüklerimiz için gösteren duyarlı vatandaşlara inat kendini bilmez bir şekilde hakaretler eden ve sonrasında daha da küçülüp niyeti ve suçu ortada iken inkar eden bir şahsiyetin gündemi meşgul edecek şekilde birden fazla mevkide görevlendirilmesi bizleri ziyadesi ile üzmüştür” dedi.

SAMSUN’U GERMEYİN !
İYİ Partili Hasan Aksoy açıklamasına şöyle devam etti; “Gerek Cumhur İttifakı ortağına, gerek partimize olmayacak sözleri de sarfeden bu kendini bilmez şahsiyetin kendi partisinde bile tepki ile karşılanan tutumuna rağmen mahkemece onanmış 10 aylık cezasını görmezden gelerek bu görevlere atanması, bu görevi veren kişilerin de aynı düşünceyi benimsediği ve desteklediği sonucunu çıkarır. Başkalarına her türlü iftira ve hakaretleri ödüllendirip, kendilerine en küçük haklı eleştiride bulunanlara yaşama şansı vermeyen bu düşünce yapısı bilmelidir ki; Değerlerini hiçe sayanların bu toplumun ahengini bozup huzurunu kaçırmaya hakkı yoktur. Bugüne kadar her fırsatta kurucu değerler ile sorunu olduğunu hissettiren ve tarihi çarpıtarak yalan ve iftiralar ile siyaset yapmayı marifet sayanlara bu dünyada huzur hakkı ödeyebilirsiniz ama yediğiniz hakların sözde inandığınız fani dünyada size bir huzur vermeyeceği aşikardır. Tavsiyemiz bir an evvel bu yanlışınızdan dönün ve kurtuluş mücadelesini veren bu şehri daha fazla gerip huzursuz etmeyin.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz