İYİ Parti’den 14 Günlük Tam Kapanma Önerisi

0

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, korona virüs vaka artışında beş haftadır zirvede yer alan kent için 14 günlük tam kapanma önerisini gündeme taşıdı.

İngiliz ve Afrika mutasyonun görüldüğü kentte üçüncü dalganın yaşandığına işaret eden Aksoy, hastanelerin alarm verdiğine vurgu yaptı.

İYİ Partili Aksoy, “Covid-19 salgınının 3. Dalgası gelişen mutantlarla çok daha hızlı yayılıp çok daha ölümcül bir noktaya ulaştı ve maalesef ülkemizde ve özellikle şehrimizde artan vaka sayıları korkutucu boyutlarda. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı güncel veriler ve haftalık tablolarda Samsun, hasta sayılarında nüfusa oranla en yüksek vaka sayısına ulaşmış, hastanelerin yoğun bakım servislerinde, morglarda cenaze yıkama kuyrukları oluşmuş ve maalesef her gün eşimizin, dostumuzun cenaze haberlerinden ruh sağlığımız bozulmuştur” dedi.

SAĞLIKÇILARA NEFES ALMA İMKANI OLUR
Nüfusun ancak yüzde 12’sinin aşılanabildiğine dikkati çeken Hasan Aksoy, “Sağlık sistemimiz çökme noktasına gelmiştir. Aylardır çoluğundan çocuğundan uzak, yoğun ve gergin bir çalışma temposunda var gücü ile mücadele eden sağlık çalışanlarımızın iflası da an meseledir. Kaldı ki bugüne kadar gösterdikleri mücadele ve verdikleri kayıplara rağmen ayakta kalan ancak artık dayanacak gücü kalmayan fedakar personelimizin haykırışlarını da kimse duymamaktadır. Sayın Valimize ve İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun değerli yöneticilerine sesleniyorum; Artık günü kurtaracak , suya sabuna dokunmayan tedbirler almayı bırakın ve en az 14 günlük tam kapama kararı alın. Emin olun bu kararınız hem sağlığımıza, hem sağlık sistemimize, hem şehrin ekonomisine ciddi katkı sağlayacaktır. Yapacağınız tek şey 14 gün mağdur olan esnaf ve vatandaşımıza gerekli desteği verip insanların birbirinden uzak huzurlu ve sağlığına kavuşacak bir süreci yaşamasını sağlamaktır. Hastanelerimizin yükü azalacak sağlık çalışanlarımızın soluklanma şansı olacaktır” açıklamasını yaptı.

GELİN BU KARARI ALIN
“Biz her hafta liste başı olmaktan, her gün ölüm haberleri duymaktan ve ölüp ölüp dirilmekten bıktık tükendik” diyen İYİ Parti İl Başkanı Aksoy, şöyle konuştu; “Daha fazla kayıp vermemek, daha fazla kaybetmemek için en radikal tedbirleri alma zamanı geldi geçiyor. 14 gün kapalı kalmak, gelecek günlerde çok daha sağlıklı ve güvenli bir ortamı sağlayacaktır. Devletin asli görevi vatandaşının sağlıklı yaşamasını sağlamaktır. Sağlıklı olmayan bir toplumun ne ekonomisi, ne sağlık sistemi, nede emniyet sistemi sağlıklı kalır. Günü kurtarmak yerine gelin bu kararı alın ve geleceğimizi kurtarın.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz