İYİ Parti’de Misafirlik Olmaz

0

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın adayını desteklemesi yüzünden MHP’den istifa edip, Millet İttifakı çatısı altında İYİ Parti’den seçime giren ve İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş’ın, “İYİ Parti’de misafirim, İYİ Partili ve CHP’li değilim. Halkın yararına olursa giderim” açıklaması, İYİ Parti cephesinde yankı buldu.

İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu, “Bizim partimizde temsil noktasında olan hiç kimse misafir olarak adledilemez. Necattin Demirtaş başkanımız bizim partimizin misafiri değil, asli unsurudur. Biz böyle kabul ediyor ve görüyoruz” dedi.

SATAR: BİZİM ANLAYIŞIMIZDA YOK
İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar ise, “Sayın İYİ Parti İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da, bir bayrak ve ülke sevdalısı olarak bu ilkeler çerçevesinde partimize gelerek 27.01.2019 tarihinde üye olmuş, parti rozeti tarafımdan ilçe başkanlığımızda takılmıştır. Kendisi halende partimizin üyesi ve değerli bir belediye başkanı olup aynı ilkelere sonuna kadar bağlı olduğunu bilmekteyiz. Misafirlik ev sahipliği gibi durumlar bizim siyaset anlayışımızın hiçbir noktasında bulunmamakta olup, bundan sonra da bulunması imkanı yoktur” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz