İYİ Parti’de Demirtaş Krizi!

0

İYİ Parti’nin İlkadım İlçe Kongresi’ne İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş krizi damga vurdu. Başkan Demirtaş’ın MHP’ye geçeceği iddialarının gölgesinde gerçekleşen kongreye, Demirtaş katılmadı. Fuariçi Derya Tesisleri’nde gerçekleşen kongrede konuşan İl Başkanı Recep Güleroğlu, Başkan Demirtaş’a sitem etti.

İYİ Parti Başkanı Güleroğlu, “İlkadım İlçe Teşkilatımız 2018 ve 2019 seçimlerinde beklenenin üzerinde başarı gösterdi ve hepimizin takdirini kazandı. İlkadım ve Atakum Belediyeleri de Millet İttifakı’nın ortak gayretleriyle kazanıldı. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da aramızda olmalıydı. Herkes temsil ettiği makamın hakkını vermeli ve temsil noktasında hareket etmelidir. Birlik ve beraberliği zedeleyici tavırlar içinde olunmamalıdır” dedi.

BİR TEPKİDE YÜKSEL’DEN
Kongreye divan başkanlığı yapan İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av. Ünzile Yüksel de bu tepkiye katıldı. Yüksel “Makamlar gelip geçicidir. Herkes bulunduğu makamın hakkını verip, arkasından güzel sözler söyletmelidir. Millet bu iktidardan bıktığı için bu ittifaka oy vermiştir” diye konuştu.

İPLER KOPTU MU?
Öte yandan Başkan Necattin Demirtaş’ın İYİ Parti İlkadım teşkilatı ve il yönetimi ile de ilişkilerinin bozuk olduğu, bu konuda gerginlik bulunduğu öne sürüldü. Bu gerginlik Başkan Demirtaş’ın ‘il dışında olacağım’ gerekçesiyle kongreye katılmaması üzerine tırmanmaya başladı. Demirtaş’ın MHP’ye geçmek için görüşmeler yaptığı, CHP ilçe ve il teşkilatları ile de ilişkilerinin kopuk olduğu ve İYİ Parti ve CHP’lilerle de gerilimin artmaya devam ettiği artık sesli olarak dillendirilmeye başlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz