HHALK Gazetesi Ekonomi ve Bölgeler Sorumlusu Noyan Alper Cabbar ve Samsunbihaber.com Genel Yayın Yönetmeni Selahattin Çekiç, İYİ Parti’den Salıpazarı İlçesi Belediye Başkan Adayı olan bürokrat Refaettin Karaca ile 31 mart yerel seçimleri üzerine sohbet etti.

“Ufkumuz ve vizyonumuz Salıpazarı İlçesi’ni yönetebilecek güçte” diyen Karaca, ilçedeki en büyük sorunun işsizlik olduğuna dikkat çekti. Göçü engellemek üzere bazı projeler üzerinde çalıştıklarını kaydeden İYİ Partili Karaca, “Göç veren her ilçe, belediye fakirleşir. Belediyenin bile hizmet için devletten aldığı gelir düşer” dedi.

1.500 KİŞİYE İSTİHDAM

Salıpazarılı üreticinin ürünlerini daha stabil, ekonomik ve verimli hale getirmek, satışa sunabilmek için pazar yeri projesi hazırladıklarını belirten Karaca, “Belediyemizin en büyük görevi istihdam, üretim olacak. Bin 500 kişilk ‘Tekstil Köyü’ projemiz var. Sanayi aynı şekilde. 100 dükkanın olduğu bir site oluşturacağız. Çadırda ticaret yapan pazar esnafına kapalı alanlar oluşturacağız” dedi.

FINDIK BİRLİĞİ KURACAĞIZ

Sosyal yaşam alanları, otopark ve ilçenin turizm güzelliklerini ön plana çıkaracaklarını kaydeden İYİ Partili Başkan Adayı Karaca, “Organik bir ilçe olacağız. Örneğin kestane balı. Yine aynı şekilde fındık. Fındığın değerini bulacağı ‘Fındık Birliği’ kuracağız. Çiftçi daha fazla gelir elde edecek” diye konuştu.

KÜLTÜR VE SANAT SOKAĞI

İlçenin turizm potansiyelinin atıl durumda olduğunu ve aktif hale getireceklerini vaad eden Refaettin Karaca, “Kalemiz, şelalemiz var. Yayla turizmi var. Önce Samsun’daki ve çevre il ve ilçelerdeki insanları buraya getireceğiz. Kültür ve sanat sokağı kazandırmak istiyoruz. Orta Mahalle’yi dubalarla kapatıp, çarşı oluşturacağız. Salıpazarı’na gelen herkes ilçeden memnun ayrılacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz