Ana Sayfa Siyaset İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Samsun'dan Mesajlar Verdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Samsun’dan Mesajlar Verdi

Karadeniz gezisi kapsamında Samsun’a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Terme, 19 Mayıs ve Atakum ilçesinde esnaf ziyareti yaptı. Kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara konuşma yapan Meral Akşener, yaptıkları hesaplara göre fındık fiyatının 74 lira, çeltik fiyatının da 15 lira olarak açıklanması beklediklerini söyledi.

GENÇLER ABD’YE İLTİCA EDİYOR
Yaptığı ziyaretler sırasında esnafların ve vatandaşların dertlerini dinlediklerini ve şartları daha iyi hale getirilmesi gereken şeyleri öğrenip, kamuoyuna getirdiklerini söyleyen İYİ Parti lideri Akşener, “O dükkanların içerisinde akşama ne pişireceğim diye kara kara düşünen kadınlar gördüm. O dükkanların içinde 92 puan alıp atanamamış, mülakatta elenmiş, 58 puan alıp arkadaşının atandığını görmüş oğlunun, kızının adına ağlayan anneler gördüm. Atanamamış öğretmenler gördüm. O dükkanların içinde müşteriye hizmet eden mühendis gençler gördüm. Daha ilginci Giresun’da şahit oldum. Meksika’nın üzerinden Amerika’ya iltica eden 4 ay içerisinde 2 bin 218 gencin varlığını gördüm” dedi.

BİZ SÖYLEDİKÇE BİR ŞEYLER YAPMAYA BAŞLADILAR
Ayrıştırmadan, kavga etmeden yarışacaklarını dile getiren Meral Akşener, “Bizim anlayışımıza göre iktidar hizmet eder, muhalefet ise halkın avukatlığını yapar. Biz sizden öğreniriz, getiririz, çözüm önerilerimizi sunarız, iktidar bunu yapar. Yaparsa kendisine yazar, yapmazsa biz peşinden gideriz ondan sonrada sizin o iktidarı değiştirme hakkınız doğar. Biz vekiliz siz asılsınız. Siz asıl olmaktan çıktınız. Velinimet olmak çıktınız. Şuculuk buculuk üstünden kavga eder hale geldik. Bizleri çözümlerimiz üzerinden yarıştırın. Rekabet ettirin. Hangimizin çözümü daha iyi ise onu destekleyin. Biz muhalefet olarak çalıştık. Diyoruz ki iktidara, senin çalışmana gerek yok. Yerine getir sadece. Muhalefetin görevi bu. Biz kavga etmeyeceğiz, ayrıştırmayacağız. Dertlerinizi söyledikçe mecburen siz o dertlerin üzerinde durdukça, çare üretin dedikçe, iktidar bazı şeyleri yapmaya başladı. Bu ülkenin kaynakları vardır. Bu ülkenin insanları var. İsrafı bitireceğiz, hırsızlığı bitireceğiz, yolsuzluğu bitireceğiz. Sonuç itibariyle inşallah bu harami düzeni helal oylarımızla birlikte demokrasiyle aşağıya emekliye sevk edeceğiz” ifadelerini kullandı.

SENİN ÇOCUĞUN İŞSİZ 10 MAAŞLI DANIŞMANLAR VAR
Meral Akşener, şöyle konuştu; “Şimdi düşünün senin çocuğu işsiz, 5 maaşlı, 10 maaşlı, 15 maaşlı danışmanlar var ne iş yaptıkları belirsiz. Nisan ayında çiftçi birçok yerde gübre atamadı. Halbuki 24 milyar kirayı telekomdan aldılar Hariri’nin cebine koydular. O 24 milyar lira ile nisan ayının gübresi atılabilirdi. Dolasıyla buğdaydan başta olmak üzere ekilen tüm ürünlerimizde sonuç alınabilirdi. Gübre atılamadığı için ekinler bodur kaldı. İtibardan tasarruf edilmez. 5’li çetenin silinen vergileriyle gençlerin KYK borçları silinebilirdi. Ama söyleye söyleye en azından faizi silindi. Demek ki neymiş siz isterseniz olurmuş.”

RUMELİ MÜBADİLLERİYLE SURİYELİ GÖÇMENLERİ BİR TUTUYORLAR
Atakum’daki konuşmasında Türkiye’de 5,5-6 milyon Suriyeli göçmen olduğunu söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Aynı şehirde, aynı ülkede, aynı topraklarda doğmuş insanlar Türkiye’ye geldiler. Rumeli’den mübadele ile gelenler ile onları mukayese ediyorlar. Balkanlar 1400’lü yıllarda Türkler tarafından fethedildi cahiller. Hepimiz Anadolu’dan gittik. İstanbul fethedilmeden bizi Osmanlı geri gönderdi. Ondan sonra Osmanlı yıkıldı, mübadele ile geri döndük. Saygısızlığa bakın, tarih bilmezliğe bakın, cahilliğe bakın Rumeli göçmenleriyle yani Balkanlar’dan ana vatanlarına geri dönenler ile Suriyelileri aynı tutan bir tarih anlayışı. Sadece bu bile bu arkadaşların gitmesi için tek önemli sebeptir. Çok net bir şey söyleyeyim, Türkiye’nin demografisi değişmiştir. Onun için sağlıkla bu arkadaşlar, ülkelerine gönderilmelidir. Bizde bunu yapacağız başaracağız inşallah” dedi.

Atakum’da vatandaşlarla hitap eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hükümetin Suriyeli göçmenlerle ilgili politikasını eleştirerek, göçmenleri geri gönderme sözü verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e sürpriz doğum günü pastası kesildi. İYİ Parti Terme İlçe Başkanı Ata Sefer Ayyıldız, 18 Temmuz’da doğum günü olan Meral Akşener’e İYİ parti logolu doğum günü pastası hazırlattı. Akşener, mumları üfleyip södürdü.

Terme’de esnaf ziyareti yapan Meral Akşener, girdiği bir peynirci ve züccaciye dükkanında üniversite mezunu gençlerle sohbet etti. Atanamayan gençlerin sorunlarını dinleyen İYİ Parti lideri, züccaciye dükkanından ‘bakır çaydanlık’ satın aldı.

‘ÖNCEDEN 1 KİLO ET ALAN ŞİMDİ 250 GRAM ALIYOR’
Atakum’da kasap dükkanını ziyaret eden Meral Akşener, işletmeci Onur Yanık’a “2 buçuk yıl önce haftada bir kilo et alan aile, şu anda ne kadar et alıyor” diye sordu. Esnaf, “Şu anda 250 gram et alıyor. Haftada bir fiyatlar değişiyor. Biz de böyle olsun istemiyoruz. Esnaf haklı, vatandaş haklı. Ama haklı olmakla olmuyor. Rize Güneysuluyum. Annemin yanında Cumhurbaşkanı’na bir şey dediğin zaman terliği atardı. Biz AK Partiliydik. Sağcı bir aileyiz. Babam EYT’ye takıldı. Bütün ailem döndü” ifadelerini kullandı.

‘ECZACI VERESİYE DEFTERİNİ GÖSTERDİ’
Eczacı Murat Gültekin ise, ilaç fiyatlarına zam yapılmasına rağmen piyasada ilaç olmadığını söyleyerek, “Sanırım ilaç şirketleri zammı beğenmedikleri için piyasaya az ilaç veriyorlar. Bu da veresiye defteri. Vatandaşlar ilacı yazdırıyorlar. Son 1 buçuk yılda borç yazdıranlar arttı” dedi. Genel Başkanı Akşener ise, ziyaret ettiği ilçelerdeki bazı eczanelerde 50 bin lira, bazı şehirlerde ise 300-400 bin liralık veresiye defterleri gördüğünü söyledi.

‘AMAZON KADIN HEYKELİ HEDİYE ETTİ’
İYİ Parti Terme İlçe Başkanı Ata Sefer Ayyıldız, Genel Başkan Meral Akşener’e Amazon savaşçı kadın heykeli, fındıktan ev ve çeşitli hediyeler takdim etti. Ayyıldız, “Terme Amazon kadınlarının yaşadığı diyar olarak biliniyor. Sizde bir Amazon kadını gibisiniz” diyerek, Genel Başkan Akşener’e heykeli takdim etti.

DİĞER HABERLER

Samsunspor Basketbol’a Dev Sponsorlar

Samsunspor Basketbol, yeni sezona iddialı hazırlanıyor. Samsun'un 4 dev şirketi ile sponsorluk anlaşması imzalayan Kırmızı-Beyazlılar, hedefi şampiyonluk olarak belirledi. Başkanvekili Arzu Uslu, "Bu Sene...

Tekkeköy’den Samsunspor’a Tam Destek

Tekkeköy Belediyesi, yeni sezon öncesi 500 öğrencinin Samsunspor passolig kartını yenilerken, hafta sonu düzenlenecek sünnet şöleni için de 300 forma satın aldı. Başkan Hasan...

CHP’li Vekiller İlkadım Belediyesi’nde

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu ve Kemal Zeybek, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunanlar

Samsunspor Basketbol’a Dev Sponsorlar

Samsunspor Basketbol, yeni sezona iddialı hazırlanıyor. Samsun'un 4 dev şirketi ile sponsorluk anlaşması imzalayan Kırmızı-Beyazlılar, hedefi şampiyonluk olarak belirledi. Başkanvekili Arzu Uslu, "Bu Sene...

Tekkeköy’den Samsunspor’a Tam Destek

Tekkeköy Belediyesi, yeni sezon öncesi 500 öğrencinin Samsunspor passolig kartını yenilerken, hafta sonu düzenlenecek sünnet şöleni için de 300 forma satın aldı. Başkan Hasan...

CHP’li Vekiller İlkadım Belediyesi’nde

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu ve Kemal Zeybek, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 Eylül Cumartesi Günü Samsun’da Miting Düzenleyecek

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 Eylül 2022 Cumartesi günü Samsun'a geleceğini açıkladı....