İYİ Parti Başkanı: Siyaseti İlkeli Yapmalı

0

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, İYİ Parti’den İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş’ın MHP’ye geri döneceği iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Güleroğlu, açıklamasında Başkan Demirtaş’a yönelik sıcak mesajlar veren MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak’a ise sert tepki gösterdi. İYİ Parti Başkanı Güleroğlu, “O dönemi hatırlayın. Bizlere adeta terörist yaftası vuruyorlardı” dedi.

DEMEDİKLERİ KALMADI
31 Mart seçim sürecinde MHP’li Başkan Karapıçak’ın; MHP’den istifa ederek İYİ Parti’den aday olan ve İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş ile ilgili etmediği lafın kalmadığını hatırlatan İYİ Parti’li Başkan Güleroğlu, şöyle konuştu; “Siyaset ilkeli yapılmalı. Eğer amaca ulaşan her yolu mubah olarak kabul ederseniz bu siyaset olmaktan çıkar menfaat döngüsüne girer. Henüz şunun şurasında bir yıl bile olmamışken, etmedikleri hakaretleri bırakmayanlar seçildikten sonra insanları o yaftadan çıkartıp allayıp pullamalarını etik davranış olarak görmüyoruz. Necattin beyin MHP’ye gitme gibi bir düşüncesi olduğunu zannetmiyorum. Parti düzeyinde ilişkilerimiz son derece sağlıklı yürüyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz