İşyerini Kapatan Esnafın Kredisi Faizsiz Ötelendi

0

Samsun Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, ülkemizde görülen coronavirüs vakaları sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ’21 Maddelik Ekonomik Paketi’ değerlendirdi.

Ekonomi Paketi’nde esnaf ve sanatkarlar için de kararlar alınmasının sevindirici olduğunu söyleyen Başkan Metin Sinecek, coronavirüsü nedeniyle alınan tedbirler kapsamında iş yeri faaliyetlerini geçici süre ile durduran ve bu nedenle de işleri sekteye uğrayacak olan esnafların ‘kredi faiz ödemeleri’ ile ilgili ekonomi paketinde önemli bir kararın yer aldığına dikkati çekti.

HALK BANKASI’NA OLAN KREDİLER 3 AY ERTELENDİ
Esnafın Halk Bankası’na olan kredi borçlarının 3 ay süreyle faizsiz olarak ertelenmesi maddesine vurgu yapan Sinecek, şöyle konuştu; “Coronavirüsü esnafımızı oldukça kötü etkiledi. İşyelerini kapatan esnafımızın bu süreçte kredilerini ödemekte sıkıntı yaşayacaktı. Bu sıkıntılı süreci aşmak için hükümetimiz, kredi borçlarına faizsiz üç ay erteleme getirmiştir. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a ve hükümetimize esnaflarımız adına teşekkür ediyoruz. Umarız bu coronavirüs belasını en kısa sürede bertaraf ederiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz