İstanbul ve İzmir’den Samsun’a Uçuşlar Başlıyor

0

Normalleşme adımları kapsamında yurt içi uçuşları başlarken, 4 Haziran’dan itibaren THY, İstanbul Havalimanı’ndan, Pegasus Hava Yolları ise İstanbul Sabiha Gökçen ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Samsun’a sefer düzenleyecek.

Korona virüs tedbirleri kapsamında Nisan ayının ilk haftasında tüm iç ve dış hat seferlerine ara verilmiş, virüsün kontrol altına alınmaya başlamasıyla birlikte ise normalleşme adımları kapsamında 1 Haziran itibariyle İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Trabzon olmak üzere 5 ilde tarifeli uçuşlar başlatılmıştı.

İstanbul Havalimanı’na gelen yolcular, virüs tedbirlerine uygun maskeli ve termal kameralardan geçerek terminale alındı. Terminale giren yolcuların bagajları ise yine virüslerden arındıran ultraviyole sistemlerden geçirilip terminale alındı. Yolcu yakınları da tedbirler kapsamında havalimanına alınmadı.

YOLCULAR TEDBİRLER DOĞRULTUSUNDA UÇUYOR
İstanbul Havalimanı işletmecisi İG, tüm tedbirleri alırken, havalimanına giriş yapan yolcuların da başta sosyal mesafe olmak üzere tedbirlere uyduğu görüldü. Kontuarda görevli personeller ise tedbirler kapsamında yerleştirilen camlı bölmenin arkasından yolcuların HES kodlarıyla birlikte biletleme işlemlerini gerçekleştirdi.

4 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR
Normalleşme adımları kapsamında Türk Hava Yolları, 4 Haziran’dan itibaren İstanbul Havalimanı’ndan, Pegasus Hava Yolları ise İstanbul Sabiha Gökçen ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Samsun’a sefer düzenleyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz