İstanbul ve Ankara, Samsun’a Örnek Oldu

0

İstanbul ve Ankara’da sabah ücretsiz maske dağıtıldı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ‘önce nasihat etti’, tepkiler artınca akşama doğru da ‘ücretsiz maske’ verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘yeni tedbirleri açıklamasının ardından’ İstanbul ile Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘maskesiz’ kimsenin toplu ulaşıma alınmayacağını ve ücretsiz maske dağıtılacağını önceki akşamdan itibaren duyurmaya başladı.

Maske takmayan yolcular toplu taşıma araçlarına alınmadı. Başkanlar Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, maske dağıtımı yapıp, vatandaşları öyle araçlara bindirdi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de, coronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşları sosyal medya hesabından uyardı.

ONLARA BAK BİR DE BİZE
Alınan tedbirleri hatırlatarak, “Toplu taşıma araçlarına 4 Nisan’dan itibaren maskesiz binilmeyeceğini belirterek, herkesin kurallara uymasını istedi’. ‘Bir onlara bak, bir de bizimkine dedirten’ uygulama sonrası dışarı çıkması zorunlu olan çalışan vatandaşlar, ‘maske nereden buluruz’ telaşına düştü. Samsun bunları yaşarken, İstanbul ve Ankara’da toplu ulaşıma giden vatandaşalar, maskelerini de ücretsiz aldı.

TEPKİLER ÜZERİNE MASKE DAĞITIMI
Samsun Büyükşehir Belediyesi, İstanbul ve Ankara’da olduğu gibi sabah ücretsiz maske anonsu yapmayınca sosyal medya adeta yıkıldı. Tepkiler üzerine, vatandaşlara toplu taşımada ücretsiz dağıtımına başlandı. Saat 15.19’dan itibaren vatandaşlara ücretsiz maske verilmeye başlandığını açıkladı. Resimleri kendi hesabından paylaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz