İstanbul Sözleşmesi’nin Maddelerini Uygulayın

0

Samsun’da vahşet dolu bir cinayete kurban giden Arzu Aygün’e rahmet dileyen CHP Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri, İstanbul Sözleşmesi’nin tüm maddelerinin uygulanmasını talep etti.

CHP Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri, ortak bir video çekerek, kadın cinayetlerine tepki gösterdi. Türkiye’de her gün üç kadının cinayete kurban gittiğini belirten CHP’li üyeler, İstanbul Sözleşmesi’nin tüm maddelerinin uygulanmasını istedi, 6284 Sayılı Şiddetle Mücadele Yasası’nın etkin hale getirilmesini talep etti.

CHP’li üyeler, “Şehrimizde öldürülen Arzu Aygün nezdinde hunhar cinayetlere kurban gitmiş bütün kadınları rahmetle anıyoruz. Yaşadığımız ülkede her gün 3 kadın cinayete kurban gidiyor, bizler gençler ve kadınlar olarak bu cinayetlere dur demek istiyoruz” açıklamasını yaptı.

CHP’liler yaptıkları açıklamada, “Öldürülen kadınların atamadıkları, atmaya çalışıp kimseye duyuramadıkları çığlıkları olmak istiyoruz ve bu cinayetleri bir tür cins kırımı olarak görüyoruz. Tekrar tekrar reddedilen İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Şiddetle Mücadele Yasası sizden birisi cinayetlere kurban gittiğinde mi kabul edilecek? Arzu Aygün katil zanlısını 9 kere şikâyet etmesine rağmen kimse neden sesini duymadı? Bunların cevabını verebilecek ve bu cinayetleri durduracak İstanbul Sözleşmesi artık kabul edilsin! Anıt sayaçtaki kadınlardan biri olmamak için sesimizi duyurmak istiyoruz ve bu son olsun diyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz