İŞKUR Ödemelerinede PTT’den Aynı Uygulama

0

PTT, sosyal yardım paralarının dağıtılması esnasında yaşanan sıkıntıların aynısının İŞKUR ödemelerinde de yaşanmaması için önlem aldı. Hak sahiplerine ‘kapıda ödeme, PTT Bank ya da kendi özel banka hesaplarına paranın yönlendirilmesi’ tercihleri sunuldu.

Coronavirüs salgını nedeniyle devletin verdiği 1000 TL’lik sosyal yardımları almak için PTT’ye başvuran vatandaşların ‘sosyal mesafe’yi uygulayamaması sonrası oluşan kuyruklara, ‘kapıda ödeme’ modeli geliştirilmişti.
Benzer bir uygulama, İŞKUR ödemelerinde de yapılacak. PTT, İŞKUR ödemelerinde yeni önlemler aldığını duyurdu.

PTT’den yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Coronavirüs tedbirleri çerçevesinde bazı illerimize giriş çıkışların kısıtlandırılması sonucu veya herhangi bir nedenle resmi ikametinde bulunmayan müşterilerimizin işsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi ve kısa çalışma ödemelerini kolaylıkla alabilmeleri için yeni önlemler alınmıştır.

CEP TELEFONLARINA ‘ÖZEL LİNK SMS’ GELECEK
Tüm İŞKUR ödemesi hak sahiplerini de kapsayan bu uygulama ile hak sahiplerinin kayıtlı cep telefonlarına şirketimizin internet sitesine yönlendirecek özel bir link, SMS ile gönderilecek. Hak sahibi vatandaşımız, bu internet sitesi linki üzerinden kişiye özel tek kullanımlık form dolduracak. Bu form ile hak sahibi ödeme bedellerinin sistemde kayıtlı konut adresine, PTT Bank hesabına veya kendi banka hesabına gönderilmesini talep edebilecektir. Böylece müşterilerimiz ödemelerini kolaylıkla alabilecektir.

NUMARANIZI GÜNCELLEYİN
2020 yılı Mart ayına ait İşsizlik Sigortası ödemesi hak sahibi olup mevcut cep telefonu numarasına SMS gelmeyen müşterilerimizin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi “ALO 170” iletişim hattından sistem üzerindeki telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir.

DAĞITICILAR KAPIYA GETİRECEK
Coronavirüs tehdidine karşı, müşterilerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın sağlığını korumak, sosyal mesafe kuralını uygulamak amacıyla İŞKUR ödemelerini PTT dağıtıcılarımız aracılığıyla vatandaşlarımızın PTT iş yerlerimize gelmelerine gerek kalmadan evlerinde teslim ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz