İLKEM’li Öğrencilere Motivasyon Semineri

0

İLKEM’de eğitim gören üniversite hazırlık kursu öğrencilerine, ‘Sınav Kaygısı/Başarı ve Motivasyon’ konulu kişisel gelişim semineri verildi. Seminerde öğrencilere ‘sınav kaygısı’ ile baş etmenin tiyoları anlatıldı.

İlkadım Etüt ve Eğitim Merkezi (İLKEM) Eğitim Koordinatörü Davut Öz, “Kadifekale, Yaşardoğu ve Derebahçe şubelerimizde 900 öğrenciyle yürüttüğümüz eğitim faaliyetini pandemi sürecinde koronavirüs tedbirleri kapsamında 300 öğrencimizle sürdürüyoruz” dedi.

İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık ise, “Geçen sene yakaladığımız yüzde 84 başarıyı bu sene daha üst seviyelere taşıyacağınızdan şüphem yok. İLKEM artık sadece dar gelirli ailelerin değil, maddi olanakları iyi olan ailelerin de tercih ettiği bir eğitim merkezi oldu. Başarının yolu emek ve fedakarlıktan geçer. Pandemiyi dezavantaj durumdan avantaja çevirin” tavsiyesinde buldu.

POTANSİYELİNİZİ KÜÇÜMSEMEYİN
OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bozkurt Koç, “Potansiyelinizi küçümsemeyin. Hedefinizi belirleyin. Önünüzde akademik hayatınızın şekilleneceği bir süreç var. Kaygı ve belirsizliklerin yoğun olduğu bu zamanları, olumsuzluklarından etkilenmeden motive edecek şekilde fırsata çevirin. Aşk, azim ve heyecan ile hazırlanın” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE TEST
Seminere öğrencilerin dikkatini ve bilgilerini 9 soru testi ile ölçerek başlayan Öğretim Görevlisi Uzman Psikolog Aysu Gül Şanli da, ‘hafıza gücü’ hakkında örneklerle öğrencilere bilgilendirme yaptı. Kendi içinize dönüp, bir sorunun cevabına ulaşmanın çok kıymetli olduğunu öğrencilere hatırlatan Şanli, “Gerçekten ne istediğinizi kendinize soruyor musunuz?” diye sordu ve ekledi; “Yaşamınızdaki denge durumunu görebilmek, gerçekten neyi iyileştirmeye ihtiyacınız olduğunu bulmak için çok pratik bir yöntem.”

GENÇLERE TAVSİYELER
Araştırma Görevlisi Doğan Güneş Temli ise, öğrenme pramidi, bellek, hafıza gücü, kaygı ve stres uzak durmanın püf noktalarını sinevizyon eşliğinde öğrencilere örneklerle anlattı. Seminerde üzerinde durulan başlıca diğer konular ise duygu farkındalığı, doğru ders çalışma teknikleri ve hedef belirleme konuları oldu.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Gençlerimiz ülkemizin geleceğidir. Onların Atatürk ilkelerine bağlı bireyler olarak topluma hizmet etmesi bizim için çok önemli. Büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları bu sınavı başarı ile atlatacaklarına yürekten inanıyorum” dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Prof. Dr. Bozkurt Koç, Uzman Psikolog Aysu Gül Şanli ve Doğan Güneş Temli’ye katılımlarında dolayı teşekkür belgelerini takdim etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz