İlkadım’dan Gönül Köprüsü

0

İlkadım Kadın Koordinasyon Merkezi, ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarıp, alan el ile veren el arasında ‘kardeşlik köprüsü’ kuruyor. Başkan Necattin Demirtaş, “İhtiyaç sahibini güldürmekten daha güzel bir hizmet yoktur” dedi.

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde belediyenin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Koordinasyon Merkezi, kullanılmayan ya da atıl bekleyen ikinci el eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak, örnek bir çalışma yürütüyor.

Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Şu zor günlerde ihtiyaç sahibi insanlarımızın yanında olduğumuzu hissettirmek için şimdi ‘iyilik zamanı’ diyoruz. Evinde eşyası olmayan, bizden yardım isteyen birçok vatandaşımız var” dedi.

İHTİYAÇ SAHİBİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK EN İYİ HİZMETTİR
İlkadım’da ihtiyaç sahiplerinin pandemi öncesi ve yeni normal hayatta daha çok ihtiyacının var olduğunu sözlerine ekleyen Demirtaş, “İhtiyaç sahibini güldürmekten daha güzel bir hizmet yoktur. Sizin önemsemediğiniz bir eşya başka biri için önem taşıyor olabilir. Evinde kullanılabilir durumda olan ancak sizin kullanmadığınız eşyaları 444 55 01’den dahili 1055-56 numaradan arayarak, bize verebilirsiniz. Ekiplerimiz evlere kadar giderek, eşyaları alıyorlar. Daha sonrasında temizletip, kullanılabilir duruma getiriyoruz. Yardım etmenin yanı sıra israfı da önlemiş oluruz. Koltuk, kanepe, halı, perde, beyaz eşya, giysi gibi birçok eşya yardımı bekliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz