İlkadım’da Sivil Zabıta Ekipleri Var

0

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, vatandaşların hijyenik ve sağlıklı ürünler tüketebilmeleri amacıyla gerçekleştirilen denetimler kapsamında fırınlarına şok baskın yapıldı.

Zabıta ekiplerince, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında ilgili mevzuat hükümleri gereği hijyen ve sağlık kurallarına uyması, çalışanların bone, maske ve eldiven kullanması, kasa ve tezgah görevlilerinin farklı olması, sosyal mesafeye uyulması, piyasaya arz edilen ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında ürünleri tüketicinin doğrudan alınmasının engellenmesi, hazır ambalajlı ve gıda ile temasa uygun kağıt ve plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak satışa sunulması, ambalajsız ürünlerin tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alındığı dolap ve tezgahlarda bulundurması ve tüketici talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun ambalaj malzemesine konularak tüketiciye arz edilmesi konularında denetlemede bulunuldu.

SORUNLA KARŞILAŞMADIK
Zabıta Müdürü Şeref Sarı, gerek üniformalı gerekse sivil olarak rutin denetimlerin aralıksız devam ettiğini ifade etti. Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise; “Fırınların büyük çoğunluğunun hijyen konusunda hassas davranmaları, salgın kurallarına çoğunlukla uyduklarını görmüş olmak sevindirici. Bu işyerlerini gönülden tebrik ediyor, vatandaşın sağlığına verdikleri önemden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz