İlkadım’da Kitaplar Konuşuyor Projesi

0

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde ‘Kitap Okumayan Kimse Kalmasın’ projesi kapsamında köy okullarında okuyan öğrenciler için kitap toplama kampanyası başlatıldı.

İlkadım Belediyesi ve Karadeniz Bölgesi Konut Kapıcılar Derneği’nin ortaklaşa düzenlendiği Kitap Okumayan Kimse Kalmasın-Kitaplar Konuşuyor Projesi, 29 Mart-4 Nisan Kütüphane Haftası’nda hayat buldu.

KÜTÜPHANEYE BAĞIŞ
Proje kapsamında ilk etapta bağışlanan kitaplar, köy okullarına teslim edilecek. Öğrencilerin farklı türlerde çeşitli kitaplara ulaşım imkanı sağlanacak. Çocuklardaki kitap okuma alışkanlığını pekiştirmeyi hedefleyen projenin diğer aşamasında ise kitapseverlerin okumuş olduğu kitapları, İlkadım Belediyesi kütüphanesine bağışlamasını sağlamak.

AŞK KİTABI DAĞITILDI
Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü, Samsunlu şair Cemal Safi’nin ölümünü 2’nci senesinde adına düzenlediği geleneksel “Aşk” konulu şiir yarışmasına gönderilen 3 bin şiirden dereceye girmiş şiirlerin bir araya toplandığı kitabı, belediye personeline ücretsiz olarak dağıttı.

SANATA YAPILAN HİZMET UNUTULMAZ
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Belediye olarak yol, park, binalar, yeşil alanlar, alt yapı üst yapı hizmetleri yaparız. Ama bunların belli bir ömrü vardır gelir ve geçer. Ama kültüre, sanata, okumaya, güzel ahlaka dair, kişilik kimlik bulunmasına, gençlerimizin karakterli yetişmesine dair yapılan eserlerin izleri silinmez. Bu hizmetler asla unutulmaz” dedi.

OKUMA HAREKETİNE SİZ DE ORTAK OLUN
Başkan Demirtaş, “Pandemi’den dolayı çocuklarımız okullardan çok uzaklaştılar. Eğitim hayatlarına döndükleri zaman güzel bir kütüphaneyle karşılaşmalarını istiyoruz. Gelin sizde bu okuma hareketine ortak olun. Ben projemize 5 kitap bağışlayarak destek oluyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz