İlkadım’da Hastalara Vefa

0

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde sağlık sorunları veya aşı randevusu olan yaşlı ve dezavantajlı vatandaşlara yönelik ücretsiz ulaşım hizmeti sunuluyor. İlkadım vefa ekipleri, hastalarla birebir ilgileniyor.

Tam kapanma döneminde sosyal belediyecilik uygulamalarının kapsamını genişleten İlkadım Belediyesi, sağlık sorunları veya korona aşısı randevusu olan, ulaşım sorunu yaşayan 60 yaş üstü ve engelli vatandaşların sağlık kuruluşlarına ulaşımları için araç tahsis ediyor.

Vefa Grubu ekipleri, vatandaşları evden alıyor, hastanede tedavisini gerçekleştiriyor ve daha sonra da evine geri götürüyor.

DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Tam kapanma döneminde aşı veya hastane randevusu olan 65 yaş üstü veya dezavantajlı gruptaki vatandaşlara ücretsiz ulaşım sağlıyoruz. İhtiyacı olan halkımızla bu zor günlerde dayanışma içindeyiz. Belediyemizin hizmet araçları, kısıtlamalar süresince aracı olmayan ve hastaneye gitme ihtiyacı olan vatandaşlarımıza hizmet verecek. 444 0 55 01-0505 178 55 01 numaralı İletişim Merkezimizi arayarak; hastaneye gideceğini belirten vatandaşlarımızı ekiplerimiz; kapılarından alarak gerekli tedavi sonrası evlerine ulaşmalarını sağlıyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz