İlkadım’da Gönülleri Isıtan Sosyal Yardımlar

0

Pandemi sürecinde 5 bin haneye ‘gıda kolisi’ ulaştıran İlkadım Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine ‘sıcak yemek, hilal kart ve eşya yardımı’ yapıyor.

İlkadım Belediyesi, ilçe genelinde korona virüsü salgınına karşı alınan hijyenik önlemlerin yanı sıra sosyal yardımlar konusunda da öne çıkan hizmetlere imza atıyor.

Sosyal yardım paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran İlkadım Belediyesi, aynı zamanda ‘hilal kart, sıcak yemek, ekmek kuponu, eşya yardımı’ gibi yaşamsal desteklerde de bulunuyor.

‘KİMSE AÇ KALMASIN’
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “İhtiyaç sahiplerine ayrım yapmadan kucak açan ve ihtiyaçlarına cevap veren bir anlayışla halkımıza hizmet ediyoruz. Bu noktada sosyal projeler her zaman önceliğimiz olmuştur. İhtiyaç sahibi her ailemizin evinde ‘kimse aç kalmasın’ diye büyük bir uğraş içindeyiz. Bu doğrultuda kurduğumuz aş evimiz ile her geçen gün daha fazla ihtiyaç sahibi vatandaşımıza sıcak yemek dağıtıyoruz” dedi.

HİLAL KART VE EKMEK KUPONU
Başkan Demirtaş, “İhtiyaç derecelerine göre 5 bin 202 aileye alışverişlerini yapmalarına olanak sağlayan Hilal Kart dağıtımını gerçekleştirdik. 3 bin 334 ailemize ekmek kuponu ile destek oluyoruz. 450 ailemize Kadın Koordinasyon Merkezi’miz aracılığıyla ikinci el eşya yardımında bulunduk. Belediye olarak ulaşamadığımız, gözden kaçırdığımız vatandaşlarımızı olabilir. İşte bu noktada her duyarlı insanımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, muhtarlarımıza önemli görevler düşüyor. İhtiyacı olan ailelerin belirlenmesinde duyarlı vatandaşlarında bizlere yardımcı olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz