İlkadım’da Cemal Safi’ye Vefa

0

Türk Dil Kurumu tarafından Türkçe’yi en etkin ve güzel kullanan şair olarak ödüllendirilen Şair-Söz Yazarı Cemal Safi, İlkadım Belediyesi’nin düzenleyeceği Ödüllü Şiir Yarışması ile hatırlanacak.

Samsunlu şair Cemal Safi’yi anmak için ölümünün 3’üncü yıl dönümünde düzenlenecek olan “Aşk” konulu şiir yarışmasına son başvuru tarihi 9 Nisan 2021 olarak belirlendi. 18 yaş üzeri herkesi katılacağı ödüllü şiir yarışmasına katılımcılar en fazla 2 şiir ile katılımda bulunacak.

Yarışmada birincilik ödülü 5 bin TL, ikincilik ödülü 4 bin TL, üçüncülük ödülü 3 bin TL, mansiyonlar bin 500 TL olarak belirlenirken, ödüller arasında 2 adet Türk Dünyası özel ödülü de yer alıyor.

VEFA BORCUMUZU ÖDÜYORUZ
“Bu yarışmayı büyük bir üstada bir vefa borcu olarak görüyorum” diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Türk edebiyatına büyük katkılar sağlayan ve bestelenen 150’den fazla şiiri ile kalplerde taht kuran Şair Cemal Safi, bedenen aramızdan ayrışmış olabilirler ama fikirleri ile düşünceleri ile gelecek nesillerde yaşasın, anlatılsın istiyoruz. Türkiye’ye mal olmuş usta bir şairimizin adını yaşatmak adına düzenleyeceğimiz şiir yarışması ile gençlerimize ve çocuklarımıza Cemal Safi’yi tanıma şansı vermiş olacağız. Edebiyatımız açısından kaybedenin olmayacağı yarışmaya tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

Cemal Safi Ödüllü Şiir Yarışması’na cemalsafi2021@ilkadim.bel.tr adresinden başvuru yapılabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz