İlkadım’da Can Dostlar Unutulmadı

0

Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarını unutmayan İlkadım Belediyesi ekipleri, kentin çeşitli noktalarında oluşturulan beslenme noktalarında sokak hayvanları için su ve mama bıraktı.

Sağlık İşleri ekibiyle birlikte beslenme noktalarına giden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kendi elleriyle sokak hayvanlarını besledi.

Sokak hayvanlarına mama ve su veren Demirtaş, “Onlar bizim sevimli dostlarımız. Onların da haklarına saygı duyuyoruz. Küçük ve sevimli dostlarımızın ihtiyaçları için, onların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Unutmayalım, bugün evde kalarak yarınımızı, geleceğimizi kurtaracağız. Sokaklarda yalnız kalan can dostlarımızı merak etmeyin. Sokaklardaki minik dostlarımızın bize her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu şu zamanda onları düzenli olarak ziyaret etmeye devam ediyoruz. Onları düzenli olarak besliyor, mamasız, susuz ve en önemlisi sevgisiz bırakmıyoruz. Birlikte yaşadığımız ve dünyayı birlikte paylaştığımız sokak hayvanlarının sokağa çıkma kısıtlamasında olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

EKMEK İSRAFININ MAMAYA DÖNÜŞTÜRECEĞİZ
İlkadım’da hayat geçecek olan “Bayat Ekmek Toplama Kutuları” projesini ilçeye kazandıracaklarının müjdesini veren Başkan Necattin Demirtaş, “Belediyemiz, toplanan bayat ekmeklerin çöpe atılması yerine, sahipsiz sokak hayvanlarına vererek yemden tasarruf etmiş olacağız. Toplanan ekmekler, parklarımızda bulunan bu beslenme noktalarına bırakılarak, sokak hayvanlarına yem olacak. Böylece şehrimizde ekmeğin çöpe atılması, israf edilmesi önlenmiş olacak” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz