İlkadım’da Berberlere Denetim

0

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge sonrası İlkadım’da vatandaşların yoğun olarak kullandığı işlek cadde ve sokakların yanı sıra meslek odalarına yönelik sürdürülen koronavirüs denetimleri kapsamında berber ve kuaförler işletmeleri ziyaret edilerek, “maske, sosyal mesafe ve hijyen” konusunda uyarılarda bulunuldu.

Sabahın erken saatlerinde gerçekleşen denetime İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik ve Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlçe Emniyet Müdürü Adil Aydemir, Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Plan katıldı.

BANA BİR ŞEY OLMAZ DEMEYİN!
Başkan Demirtaş, “Lütfen dışarıda gezdiğimiz her an maskemizi mutlaka takalım, sosyal mesafeye mutlaka dikkat edelim. Herkes bu konuda çok duyarlı olmalı. Her vatandaş yanındaki arkadaşını, yakınını bu konuda uyarmalı. Bu hastalık bitmedi. Aşısı da bulunmadı. Bulaşmaya devam ediyor ve ‘bana bir şey olmaz’ demeyin. Lütfen tedbiri hiç elden bırakmayın” dedi.

Kaymakam Keklik de, tespit edilen eksikliklerle ilgili uyarılarda bulunarak, esnaf denetimlerinin devam edeceğini, kurallara uymayan işletme ve kişiler hakkında idari para cezasının uygulanacağını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz