İlkadım’da Anketi Sızdıran Aranıyor

0

31 Mart yerel seçimleri öncesi MHP’nin Cumhur İttifakı adayını desteklemesi üzerine partisinden istifa edip İYİ Parti çatısı altında CHP’nin de desteklediği Millet İttifakı ile sandıktan zaferle çıkarak İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş’ın, ocak ayında ‘Nabız yoklama’ anketi yaptırmasının ortaya çıkması Millet İttifakı’nda soğuk duş etkisi yaratmıştı. İlkadım Belediyesi’nde şimdi o anketi kimin sızdırdığı araştırılıyor.

BELEDİYEDE SORUŞTURMA
Başkan Demirtaş’ın yaptırdığı anketin yankıları sürerken, anketi belediyeden kimin sızdırdığı yönünde kapsamlı bir araştırma başlatıldı. Başkan Demirtaş, daire müdürlerine, sorumlularına sızdırma işlemini kimin yaptığına dair talimat verdiği de konuşuluyor. Belediyede söz konusu konu ile ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatıldığı belirtiliyor.

ANKETE HALK GAZETESİ ULAŞMIŞTI
Geçtiğimiz ay gündeme gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştüğü ve ‘yakın çevresine bir yola girdik’ dediği öne sürülen Başkan Demirtaş’ın, MHP’ye geçme çalışmasını geçtiğimiz Haziran ayında değil, göreve başladığının 9’ncu ayı olan Ocak’ta seçmeni yoklamaya başladığı anlaşılmıştı. Demirtaş, MHP’ye geçmeden önce, İlkadım seçmenine ‘Demirtaş seçildiği İYİ Parti ile mi devam etmeli seçeneğini anketle sordurdu. Hayır diyenlere ikinci soru ise hangi partiyle devam etmeli şeklinde yöneltildi.

MHP DİYENLER ÇOĞUNLUKTA
İYİ Parti ile devam etsin diyenlerin oranı yüzde 40, başka partiyle diyenlerin oranı yüzde 48 olarak gerçekleşirken, ‘hangi partiyle devam etmeli’ sorunun yanıtının da AK Parti ve MHP ile sınırlandırması dikkat çekti. Bu soruya yanıt verenlerin yüzde 40’ı AK Parti cevabını verirken, MHP diyenler ise yüzde 48 olarak çıktı. Başkan Demirtaş’ın anketi kamuoyuyla paylaşmadığı ve 3 bin kişilik denek üzerinden bir kamuoyu şirketine yaptırdığı öğrenildi. Anketin gazetemizde yayınlanması, Millet İttifakı’nda da soğuk duş etkisi yarattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz