İlkadım’a Kar Düştü, Ekipler Sahaya Çıktı

0

Samsun’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kar yağışı uyarısı yaptığı ilk andan itibaren teyakkuza geçerek hızla planlamalarını yapan İlkadım Belediyesi, kar yağışının başlamasıyla alarma geçti.

Ekipler, kırsal mahalleler, şehir merkezi, ana arterler ve ara sokaklarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

Çalışmalar kapsamında 25 aracın yanı sıra 80 personel görevlendirilirken, Case, Grayder ve kepçeler kontak kapatmadan 7/24 çalışmaya devam etti. Araçların yanı sıra temizlik kar timleri saha personelleri de ilçe halkının yoğun olarak kullandığı cadde, hastane ve eczane önlerinde çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etti.

Kar nedeniyle tehlike arz eden ağaç dalları budandı. Sokak hayvanlarının olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için şehrin farklı noktalarında bulunan beslenme alanlarına mama ve yem bırakıldı.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş “Araçlarımız ve saha personellerimiz kar için seferber oldu. Ana arterlerde ve ara sokaklarda çalışmalarımız gece yarısından itibaren devam ediyor. Kırsal mahallelerimiz ile şehir merkezimizde ana yollar başta olmak üzere ara sokaklarımızda küreme ve tuzlama çalışmalarımız sürüyor. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına nöbetimize devam ediyoruz. Yaşanacak acil durumlarda vatandaşlarımızın imdadına yetişiyoruz. Çağrı merkezimiz,444 55 01 ve 0530 328 25 50 Whatsapp hattımız ve sosyal medyamıza gelen talepleri titizlikle inceliyor, vatandaşlarımızı mağdur etmiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz