İlkadım Zabıtası’ndan Denetim

0

İlkadım Belediyesi Zabıta ekiplerince kafe, fırın, güzellik ve spor salonları gibi iş yerlerinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Yapılan denetimlerde, imalathanelerin ve çalışanların maske kullanımı, sağlık karneleri, iş yeri temizliği, gıdaların tazeliği, üretimde kullanılan araç gereçlerin temizliği, uyarıcı afişlerin asılması gibi önem arz eden konular titizlikle incelendi.

İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Saathane Meydanı’ndan başlayan denetimde iş yerlerini gezerek, vatandaşlara uyarılarda bulundu. Maske dağıtımı da yapılan denetim Gazi Parkı’nda son buldu.

Başkan Necattin Demirtaş, “Şehrimizin değişik noktalarında vatandaşlarımızın maske takması, sosyal mesafeye uyması konusunda bir alan taraması yaptık. Gördüğümüz manzara bizi mutlu etti. Tabii, uymayanlar da var ama genelde insanlar kurallara uyuyor. Ülkemizde pandemi süreci devam ediyor. Rakamlarda yükselme olması bizi tedirgin etti. Halkımızın bu duruma gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum. Belediye olarak pandemi döneminde çok sıkı çalıştık. Çalışmaya da devam ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz