İlkadım Zabıta Ekipleri Dinamik Denetimde

0

Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen kontrollü normalleşme döneminde dinamik denetleme modeline uygun olarak İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyetlerine başlayan iş yerlerinde denetimlerine aralıksız sürdürüyor.

Pandemi döneminde denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdüren zabıta ekipleri, tüm mahalleleri ve sokakları gezerek, korona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında yüksek riskli kategoride sınıflandırılan süreçte, kontrollü normalleşme dönemine ivedi geçiş yapılabilmesi için denetim süreci hızlandırıldı.

Temel unsur ve esasların ön planda olduğu denetimlerde zabıta ekipleri, faaliyetlerine devam eden işletmelerin yanı sıra özellikle kısıtlama dönemi sonrası yeniden açılan iş yerlerini ziyaret ederek alınan tedbirleri kontrol etti ve dikkat edilmesi gereken kurallarla ilgili uyarılar gerçekleştirdi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “7 gün 24 saat görev yapacak olan 3’er kişilik 5 ekiple ilçede denetimlerini aralıksız sürdürecek olan zabıta birimimiz, denetimler esnasında halkı da salgından korunma yollarını aktararak denetim kurallarına uymaları yönünde uyarılarda bulunuyor. İSDEM (İlçe Salgın Denetim Merkezi Uygulaması) sistemine günlük kaydedilen ve takibi yapılan verilerle denetim süreci raporlanıyor. Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı Covid-19 değerlendirme haritasında tüm ülkemizin mavi renkle tanımlanması en büyük temennimiz. Bunu da tabi ki kontrollü normalleşme döneminde rehavete kapılmadan kurallara harfiyen uyarak gerçekleştireceğiz. Hem vatandaşlarımızdan hem esnaflarımızdan isteğimiz maske, mesafe ve hijyen konusunda hassas davranmalarıdır. Yaşadığımız bu zorlu süreci el birliğiyle atlatacağız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz