İlkadım ve Örnek’teki Dükkan Fiyatları Ortada

0

Samsun Mobilyacılar Odası Başkanı Cengiz Gürtan, Toybelen Sanayi Sitesi’ndeki dükkan fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Gürtan, “İlkadım Sanayi Sitesi’ndeki 157 metre kare alan içinde 3 katlı imara açık olan 100 metre kare dükkânların fiyatı 300 bin lira. Yine Örnek Sanayi Sitesi’ndeki 113 metrekare arsa içinde 2 katlı 100+100 metrekare dükkânların fiyatı da 300 bin liradır. Toybelen Sanayi Sitesi’nde ise 100 metre kare dükkân fiyatı 405 bin liradır. Ayrıca 2 katlı dükkân fiyatları tek katı 810 bin lira olarak belirtildi. Yani 2 kat için 1 milyon 620 bin lira ödenmek zorunda kalınacaktır” dedi.

Toybelen’deki dükkan fiyatlarının emsallerine göre çok pahalı olduğunu savunan Cengiz Gürtan, “Dükkanlar için belirlenen satış fiyatları ve ödeme koşulları akıl sınırlarını zorlamaktadır” diye konuştu.

DİKKAT ÇEKEN AYRINTI
Oda Başkanı Gürtan, açıklamalarının devamında ise şöyle konuştu; “Peşinat yüzde 25’den yüzde 10’a çekilmiştir. Lakin bu peşinattan hemen 6 ay sonra yüzde 7,5 ve ikinci 6 ayda yüzde 7,5’luk 2 ödeme ile yüzde 25’e tamamlanan bir ödeme vardır. Dükkanların tamamlanması 2 yıl sürecek denildiğine göre esnaf, zaten ilk 1 yılda peşinatla birlikte 3 ödeme yapmış olacaktır. Dolayısıyla esnaf sadece 1 yıl ödeme yapmayacaktır.”

Mobilyacılar Odası Başkanı Cengiz Gürtan, taleplerini ise şöyle dile getirdi: “Toybelen Sanayi Sitesi’nde peşinatın yüzde 10 olmasını, ara ödeme olmaksızın teslim tarihinden sonra da vadenin 120 aya ya da en azından 90 aya çıkarılmasını istiyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz