İlkadım Protokolü Sahaya İndi, Uyardı

0

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde artış gösteren korona virüsü vakalarına karşı tedbirler sıkılaştırıldı. İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, Lokantacılar Odası Başkanı İsmail Balcı, esnaf ve vatandaşları uyardı.

Kaymakam Keklik, “Şehrimizde vaka sayılarının tekrar düşmesi ve kısıtlamaların gevşetilmesi bizlerin elinde. Hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Denetimler yapılıyor ama vatandaşlar olarak herkesin bireysel tedbiri alması çok önemli” dedi.

Belediye Başkanı Demirtaş ise, “Normalleşme döneminin sürdürülebilirliği, bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması çok önemli. Kişisel temizliğin yanında ortak yaşam alanlarında sosyal mesafe kurallarına uyarak, maskelerimizi takmak, virüse karşı aşıdan önce gelen en önemli tedbir kalkanımız. Örnek bir davranış sergileyerek bu yayılımı kurallara uyarak birlikte kontrol altına almalıyız. Bu zor süreci hep birlikte atlatmak adına gereken özeni göstermeliyiz. Denetimlerimiz sürecektir” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz