İlkadım Personeline Kişisel Veri Eğitimi

0

İlkadım Belediyesi, ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Farkındalık Eğitimi’ düzenleyerek, belediye personelini bilgilendirdi.

Eğitimde, özel hayatın gizliliği başta olmak üzere, kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verilerin işlenmesinde uyulması gereken usul ve esaslar hakkında belediye içinde farkındalığın oluşturulması ve bu bilincin vatandaşa verilen hizmetlerde yaygın bir şekilde uygulanması hedeflendi.

PERSONELE BİLGİ AKTARILDI
Kanun hakkında birim müdürlerine sunum yapan Apollo Bilişim Genel Müdürü Ayçin Çakıcı, Av.YavuzhanTrak ve Proje yöneticisi Gülhan Coşkun, kişisel veriye ilişkin temel kavramlar, veri işleme şartları, açık rıza, veri sorumlusunun yükümlülükleri, yaptırımlar ve kişilerin hakları konu başlıklarında ayrıntılı bilgiler verdi.

Gerçekleştirilen eğitim programında belediye personeline, kişisel verinin tanımı, verilerin neden korunması gerektiği, Kişisel Veri Kanunu ve çevre yasal düzenlemeler, kanunda yer alan aktörler, veri sahibinin hakları, cezai sorumluluk, KVKK Uyumu için gerekli teknik ve idari tedbirler ve uyumluluk için yapılması gereken teknolojik ve idari geliştirmeler konuları anlatıldı.

İlkadım Belediyesi’ne bağlı tüm birimlerin iş akışları incelenerek, KVKK’ya uyumlu hale getirilecek olan uygulama semineri sayesinde, kurum bünyesindeki tüm kişisel bilgiler mevzuata uygun şekilde koruma altına alınacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz