İlkadım Meclisi’nde MHP’den ‘Fahiş Fiyat’ İddiası

0

İlkadım Belediyesi’nin Meclis Toplantısı’nda söz alan MHP Meclis Üyesi Mustafa Umar, Denetleme Komisyonu raporunda yer alan tespitleri anlattı. Umar, belediyenin fahiş fiyatlarla alım yaptığını söyleyerek, çarpıcı tespitlerini kamuoyu ile paylaştı.

Özellikle gıda malzemelerinin fahiş fiyatlarla alındığını söyleyen MHP’li Umar, “İncelediğimiz faturalarda ‘Yöntem Ticaret’ diye bir firmaya rastladık. Firma seçimlerin hemen ardından kurulmuş ve yine fazla sürmeden maliyeden kapanışı gerçekleştirilmiş. İşin çarpıcı tarafı bu firma sadece belediyeye mal vermiş. diğer iki firmada Şenoğlu Market ve Kardeşler Gıda. Bu firmaların Acem Tekkesi, Hanımlar Lokali gibi belediyenin çeşitli birimlerine fahiş fiyatlarla mal verdiklerini tespit ettik. Bugünkü fiyatı 65 lira olan bir ürünü 128 TL’den, 32 liralık ürün 46 liradan, 50 liralık ürün 84 liradan verilmiş. Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Aynı ürünü iki farklı fiyata verildiğini de tespit ettik. Yapılan genel değerlendirmede söz konusu ürünlerin belediyeye yüzde 30 ile yüzde 50 arasında değişen yüksek fiyatlarla satıldığını tespit ettik. Öte yandan belediyemizin iştiraki olan Gazi İmar Şirketi’ne verilen ürünleri göremediğimiz için oraya ne kadar ve nasıl verildiğini bilemiyoruz” dedi.

BİLGİM YOK ARAŞTIRACAĞIZ
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da, Denetleme Komisyonu raporunda yer alan usulsüzlük tespitleri için, “Bilgim yok, gerekeni yapacağız” demesi, meclis üyelerini de şaşırttı. Demirtaş, “Şunu özellikle belirtmek isterim. Kamunun beş kuruşunun kimsenin üzerine geçmesine bizim rızamız olmaz. O bilgileri sizden alıp değerlendireceğim. Adamlarla ilgili gerekeni yapacağız. Yanlış işler yapılabilir ama bizim bile bile yanlış işe müsaade etmemiz asla söz konusu dahi değil. Bunu herkesin bilmesini istiyorum. Bunun için de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz