İlkadım İşçisinin Yevmiyesine Zam

0

İlkadım Belediyesi’nde çalışan işçiler için imzalanan toplu sözleşme kapsamında en yüksek yevmiye 219 TL, en düşük yevmiye ise 185,5 TL oldu. Başkan Demirtaş, “Tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanlığı ile İlkadım Belediyesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle belediye işçilerine 1 yılı kapsayan ücret ve sosyal haklarına toplamda yüzde 15 oranında zam yapılması kararlaştırıldı.

TÜM İMKANLARI ZORLADI
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Pandemi süreci başladığından beri ekiplerimiz ile birlikte halkımızın sağlığı için gece gündüz demeden sahadayız. Sahada ve kurumumuzda ter döken emekçilerimiz için bir aradayız. Onların ücretlerini ve sosyal haklarını iyileştirmek için sendika yetkilileriyle birlikte uzun mesailer harcadık. İşçinin hakkını teslim etme noktasında tüm imkânlarımızı sonuna kadar zorladık. Sözleşme tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun. Güle güle harcasınlar” dedi.

Yaklaşık 2 aydır süren görüşmelerin hayırlı bir netice ile sonuçlanmasından mutluluk duyduklarını ifade eden Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun da, “Enflasyon karşısında üyelerimizin boynunu eğdirmedik” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz